Apple przygotowało kolejne zmiany dla iPhone'ów 14 Pro. Tym razem chodzi o ilość pamięci

Apple przygotowało kolejne zmiany dla iPhone'ów 14 Pro. Tym razem chodzi o ilość pamięci

Jeśli wierzyć najnowszym przeciekom na temat nadchodzących smartfonów Apple, iPhone'a 14 Pro w podstawowej wersji kupimy z 256 GB pamięci. Oznacza to, że marka z Cupertino zrezygnowałaby w pełni ze 128-gigabajtowej przestrzeni na dane jako najmniej pojemnego wariantu dla serii Pro. Wiele wskazuje także na rozszerzenie oferty o modele z 512 GB oraz 1 TB pamięci. Pogłoski mówią również o 2-terabajtowym iPhone'ie.

Już niebawem na rynku zadebiutuje kolejna generacja iPhone'ów. W związku z tym Apple przygotowało dla nas szereg istotnych zmian. Oprócz nowego systemu operacyjnego, iOS 16, możemy spodziewać się także większych różnic między podstawowymi modelami, a tymi z dopiskiem Pro. Nie zobaczymy także wersji mini. To jednak nie koniec zmian, bowiem najnowsze doniesienia wskazują, że iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max oferowane będą z najmniejszą ilością pamięci w postaci 256 GB. Oznacza to podwojenie dostępnej przestrzeni na dane w stosunku do odpowiadających modeli z serii 13. Pojawiły się także wzmianki na temat wersji premium z 512 GB oraz 1 TB pamięci. Wcześniej dotarły do nas również informacje sugerujące, że największą dostępną przestrzenią mają być 2 TB.

Jak wskazują nowe doniesienia, Apple zrezygnuje ze 128-gigabajtowej przestrzeni na dane w przypadku nowych iPhone'ów 14 Pro i 14 Pro Max na rzecz 256 GB pamięci w podstawowej wersji. W ofercie producenta może pojawić się także wariant 2 TB.

iPhone 14 pamięć

fot: TrendForce

 

Tak dużą ilość pamięci mogą wykorzystać osoby nagrywające wideo w rozdzielczości 8K, którą zaoferują nadchodzące urządzenia od Apple. W przypadku sporej liczby tego typu materiałów, zapełnienie 2 TB może okazać się dość prostym zadaniem. W opozycji do modeli z dopiskiem Pro, zwykłe iPhone'y 14 będą dostępna w wersji ze 128 GB pamięci.

To kolejny szczegół, który odróżnia obie serie, na czym zależy Apple w przypadku nowych iPhone'ów. Z jednej strony 128 GB to wcale nie tak dużo, z drugiej jednak dostępne są rozwiązania chmurowe, jak chociażby w tym przypadku iCloud. Co Wy sądzicie na ten temat, to dobry ruch ze strony Apple?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple przygotowało kolejne zmiany dla iPhone'ów 14 Pro. Tym razem chodzi o ilość pamięci

 0