Apple rozszerza działalność badawczo-rozwojową w Palestynie i Izraelu

Apple rozszerza działalność badawczo-rozwojową w Palestynie i Izraelu

Amerykański gigant technologiczny Apple rozszerza swoją działalność w Izraelu i Palestynie, dodając nowe i rozbudowując centra rozwojowe obok istniejących placówek w Herzliya i Hajfie.

Apple zamierza otworzyć trzecie centrum rozwojowe Izraelu, które będzie pomagać przy do produkcji chipów z serii M dla komputerów Mac i iPadów. Rekruter Elad Wertheimer opublikował na LinkedIn informacje, że Apple planuje otworzyć nową placówkę w Jerozolimie i poszukuje inżynierów chipów. Pracownicy będą uczestniczyć we flagowych projektach w Izraelu, w szczególności rozwoju procesorów Mac. Apple otworzył swoją pierwszą placówkę badawczą w Izraelu w Herzliya w 2015 roku, kilka lat po przejęciu izraelskiego startupu pamięci flash Anobit. W 2013 roku firma przejęła również izraelską firmę PrimeSense. 

Izraelskie zespoły miały duży wkład w rozwój pierwszego procesora serii M firmy Apple, M1. Firma poszukuje obecnie nowych osób do obsadzenia ponad 100 stanowisk w Izraelu.

"Dzięki izraelskiemu rozwojowi Apple zarządza i usprawnia technologię przechowywania danych w szeregu urządzeń: komponenty komunikacji bezprzewodowej do zegarka Apple Watch, a także układy scalone opracowane w Izraelu oraz klejnot w koronie.  Izraelski zespół odegrał główną rolę w opracowaniu wersji premium flagowego procesora M1 firmy, w tym układów M1Pro i M1Max przeznaczonych do obsługi komputerów Mac klasy premium, takich jak MacBook Pro i MacBook Studio. Chipy te zostały zbudowane tutaj w Izraelu podczas współpracy z innymi zespołami na całym świecie, w tym w siedzibie głównej w Cupertino." - powiedział Johny Srouji, pochodzący z Hajfy starszy wiceprezes Apple ds. technologii sprzętowych. Przed dołączeniem do Apple Srouji zajmował wysokie stanowiska w Intelu i IBM w obszarze rozwoju i projektowania procesorów.

Apple ogłosiło również, że rozbudowuje swoje centrum badawczo-rozwojowe w Rawabi w Palestynie, gdzie obecnie zatrudnia ponad 60 inżynierów. Zespół palestyński współpracuje z izraelskimi ośrodkami w Herzliya i Hajfie. "Tworząc więcej możliwości dla palestyńskich inżynierów, dostrzegliśmy sposób, aby pomóc rozwiązać ważną kwestię regionalną, jednocześnie promując podstawowe wartości Apple. W Apple jesteśmy zaangażowani w integrację i różnorodność wśród naszych pracowników na całym świecie. Wiemy, że aby utrzymać znaczącą zmianę, musi to być również dobre dla biznesu. Znalezienie talentu w Autonomii Palestyńskiej poszerza pulę wykwalifikowanych inżynierów, co pomaga nam sprostać potrzebom naszego rozwijającego się biznesu" – dodał Srouji.

Zobacz także:

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple rozszerza działalność badawczo-rozwojową w Palestynie i Izraelu

 0