Apple Watch X - zegarek ma przynieść duże zmiany

Apple Watch X - zegarek ma przynieść duże zmiany

Apple Watch X ma być urządzeniem, które uczci 10. rocznicę zegarków z logo nadgryzionego jabłka. Według nowych informacji, ten model przynieść ma spore zmiany. Nie zobaczymy go jednak w tym roku. Na Apple Watch X będzie musieli poczekać do 2024 lub 2025 roku.

Nowe szczegóły o Apple Watch X

Inteligentne zegarki pojawiły się w ofercie Apple jeszcze w 2015 roku. Od tamtego czasu, gigant z Cupertino co roku wypuszcza nową generację. Obecnie mamy serię 8, a na horyzoncie jest już 9. generacja. Niestety coroczna premiera nie oznacza, że za każdym razem otrzymujemy rewolucyjne zmiany, które tylko skłaniają nas do przesiadki na najnowszy model. Seria 9, której spodziewamy się we wrześniu, ma przynieść tylko niewielkie ulepszenia. Na szczęście po jeszcze następnej generacji możemy oczekiwać znacznie więcej.

Już w przyszłym roku może odbyć się premiera Apple Watcha X. Zegarek, podobnie jak iPhone X, ma być wersją upamiętniającą 10-lecie wprowadzenia do oferty serii produktów.

Apple Watch

Już w przyszłym roku może odbyć się premiera Apple Watcha X. Zegarek, podobnie jak iPhone X, ma być wersją upamiętniającą 10-lecie wprowadzenia do oferty serii produktów. Wcześniejsze pogłoski z samego początku tego roku wskazywały, że Apple Watch X zastąpi serię 9. Według nowych informacji będzie inaczej. Apple Watch X zadebiutuje później, w 2024 lub 2025 roku. 

Apple Watch X podobno wprowadzi duże zmiany

Według Marka Gurmana, Apple Watch X może wprowadzić największe jak dotąd zmiany. Po pierwsze urządzenie ma być cieńsze. Pojawić może się także nowy sposób mocowania pasków. Podobno dotychczasowy system montażu zajmuje dość sporo miejsca, przez co zmiany na tym polu mogłyby pozwolić Apple na przykład na stosowanie większych baterii. Jest szansa, że Apple Watch X będzie posiadał magnetyczne mocowania pasków. Ponadto tytułowy zegarek ma być wyposażony w ekran microLED, który przyniesie poprawę względem paneli OLED. Urządzenie ma również oferować funkcję monitorowania ciśnienia krwi. Ulepszeń może być jednak więcej.

Zegarki od Apple przeszły stosunkowo nie tak dawno pewną rewolucję. Do oferty trafił bowiem absolutnie topowy Watch Ultra. I chociaż ciężko w to uwierzyć, od jego premiery minął już prawie rok. Nie dziwią nas zatem liczne doniesienia, że wraz z iPhonami 15 pojawi się między innymi 2. generacja Apple Watch Ultra. W przeciwieństwie do modelu Watch X, tutaj nie powinniśmy jednak spodziewać się dużych zmian.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Watch X - zegarek ma przynieść duże zmiany

 0