Apple zmaga się z problemami. Klienci firmy nie będą zadowoleni

Apple zmaga się z problemami. Klienci firmy nie będą zadowoleni

Chiny od pewnego czasu znów walczą z ogromną falą zakażeń COVID-19, co wpływa na łańcuch dostaw i działalność fabryk, z których korzystają technologicze przedsiębiorstwa m.in. Apple.

Jeśli chodzi o urządzenia MacBook Pro, Apple polega na fabryce należącej do przedsiębiorstwa Quanta. Według tajwańskiej strony internetowej poświęconej łańcuchowi dostaw, Quanta do tej pory była w stanie przywrócić tylko około 30% mocy produkcyjnych w swoim zakładzie w Szanghaju od czasu zakończenia blokady w zeszłym miesiącu. Przypomnijmy, iż w związku z lockdownem podmioty współpracujące z Apple były zmuszone ograniczyć działalność. Quanta produkuje 14 i 16-calowe modele laptopów MacBook Pro, a sam sprzęt powstaje głównie w fabryce ODM w Szanghaju. Wiceprezes Quanta CC Leung 30 kwietnia potwierdził, że firma przywróciła część swojej mocy przerobowej i w najbliższej przyszłości chce osiągnąć zdolność produkcyjną na poziomie 50%.

Apple boryka się z problemami dostaw, na które wpływ mają ostatnie wydarzenia w Chinach związane z koronawirusem.

Apple zmaga się z problemami. Klienci firmy nie będą zadowoleni

Źródło wskazuje ponadto, że wiele fabryk prawdopodobnie wznowiło już produkcję, aczkolwiek borykają się z niedoborem komponentów. Oczywiście sytuacja negatywnie wpływa na klientów Apple, którzy muszą czekać na wysyłkę zamówionych towarów dłużej. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych realizacja zamówienia na 14-calowego MacBooka Pro i 16-calowego MacBooka Pro może nastąpić dopiero między 29 czerwca a 14 lipca. Te same daty dotyczą komputera Mac Studio, chociaż planowana data dostawy modelu z 10 rdzeniowym procesorem wypada szybciej, bo 17-24 maja 2022 roku. Dostępność 24-calowego MacBooka Air oraz 24-calowego Maca i Maca mini pozostaje niezagrożona.

Według DigiTimes Apple już zmieniło transport towarów z morskiego na powietrzny, aby skrócić harmonogramy wysyłek w obliczu zakłóconej logistyki w Chinach. Niestety niedobory dotykają całą branżę technologiczną, z kolei CEO Intela, Pat Gelsinger nie ma dla nas wieści, ponieważ wbrew wcześniejszym prognozom zakładające zakończenie kryzysu na rynku półprzewodników w 2023 roku, nowe analizy wskazują na 2024 rok. Jeżeli się to sprawdzi, to czeka nas jeszcze dwa lata nieciekawej sytuacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple zmaga się z problemami. Klienci firmy nie będą zadowoleni

 0