Archer MR500 – nowy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Archer MR500 – nowy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Mając na względzie rosnące wymagania użytkowników Internetu mobilnego, trendy pracy zdalnej i coraz większą popularność serwisów streamingowych, często oferujących materiały w rozdzielczości 4K,TP-Link rozszerza swoje portfolio urządzeń LTE wprowadzając na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR500.

Już ponad 92% gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp do Internetu (dane pochodzą z raportu "Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych w 2021 roku" przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny), choć nie wszyscy mają możliwość podłączyć się do infrastruktury przewodowej. Na szczęście współcześnie nie jest to już bariera nie do przejścia. Dostęp do sieci za pomocą technologii LTE sprawdzi się w okolicach, gdzie łącze stacjonarne nie jest dostępne. Będzie to również dobra opcja dla tych, którzy mają potrzebę od czasu do czasu zabrać swój Internet na urlop, np. na działkę. Rozwiązaniem może być dwupasmowy, bezprzewodowy router TP-Link MR500.

Router Archer MR500 obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation i oferuje prędkość transferu sięgającą do 300 Mb/s.

Archer MR500 – nowy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Urządzenie obsługuje LTE Cat6 z technologią Carrier Aggregation i oferuje prędkość transferu sięgającą do 300 Mb/s. Nieskomplikowana konfiguracja będzie atutem dla mniej zaawansowanych technicznie klientów. Archer MR500 może być wykorzystywany jako główne łącze internetowe w domu lub gdziekolwiek zabierzemy go ze sobą – wystarczy włożyć do wbudowanego slotu kartę SIM od wybranego przez siebie operatora oraz w dowolnym miejscu oglądać filmy w jakości 4K, pobierać duże pliki lub grać online. Router rozgłasza sieć Wi-Fi w standardzie 802.11ac o prędkościach do 1167 MB/s w dwóch pasmach transmisji.

Archer MR500 wyposażono również w cztery gigabitowe porty Ethernet. Urządzenie technologię OneMesh, w efekcie współpracując z innym sprzętem od TP-Link, tworzy elastyczną sieć Mesh. Technologia OneMesh, dzięki płynnemu roamingowi, zapewnia nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Tryb Routera Wi-Fi pozwoli wykorzystywać MR500 również z kablowym połączeniem internetowym, na wypadek braku zasięgu LTE. Wystarczy podłączyć przewód Ethernet do portu LAN/WAN, by używać tej funkcji. Archer MR500 bez problemu zapewni połączenie nawet 64 urządzeniom bezprzewodowym (smartfonom, laptopom, itp.) jednocześnie. Archer MR500 objęty został 3-letnią gwarancją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Archer MR500 – nowy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

 0