YouTube wprowadza przydatną funkcję. Jak działa?

YouTube wprowadza przydatną funkcję. Jak działa?

YouTube otrzymuje nową funkcję przydatną dla użytkowników, którym nie chce się przewijać filmów w poszukiwaniu najciekawszych momentów. Jak działa?

Nowa opcja w YouTube pojawia się zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej. Platforma automatycznie oznacza najpopularniejsze lub najczęściej oglądane fragmenty filmów. Kluczowe momenty umieszczone zostają na szarym wykresie dostępnym z poziomu osi czasu i w praktyce im częściej dany moment był odtwarzany tym krzywa będzie wyższa. Możemy skorzystać z tego wykresu, by szybciej odnaleźć pożądane fragmenty materiału. Chociaż nie jest to przełomowa funkcja, z pewnością ułatwi życie osobom, które chcą zaoszczędzić czas podczas oglądania filmów.

YouTube wprowadza funkcję, która wybiera najchętniej oglądane fragmenty filmów.

YouTube wprowadza funkcję przydatną funkcję

Narzędzie będzie szczególnie przydatne, gdy oglądamy materiały, których czas trwania przekracza 15 minut. Opcja jest pomocna również w przypadkach, gdy wideo nie ma dedykowanych sygnatur czasowych. Warto zaznaczyć, że funkcja była wcześniej jedynie testowana i pozostawała dostępna wyłącznie dla abonentów YouTube Premium, a teraz zostanie udostępniona dla wszystkich zainteresowanych. To jednak nie wszystko, ponieważ platforma zapowiedziała inne zmiany, które mają ułatwić nawigację w dłuższych filmach.

YouTube, choć jest ogromną platformą internetową, to przychody rozczarowały akcjonariuszy firmy. Wpływy z reklam wyniosły w pierwszym kwartale 2022 roku 6,87 miliardów dolarów amerykańskich co daje wzrost o 20% w porównaniu do analogicznego kwartału zeszłego roku, aczkolwiek jest to spadek względem czwartego kwartału 2021 r kiedy przychody wyniosły 8,63 mld USD. Jako przyczynę regresu wskazano rosnące wpływy TikToka, który podebrał konkurentowi użytkowników.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube wprowadza przydatną funkcję. Jak działa?

 0