Onkyo ogłasza bankructwo. Ceniona japońska marka jest niewypłacalna

Onkyo ogłasza bankructwo. Ceniona japońska marka jest niewypłacalna

Onkyo - ceniony w świecie audio japoński producent ogłosił bankructwo. Firma nie nadążała za zmianami na rynku i nie pomogła nawet sprzedaż części biznesu firmom Sharp i Vox. 

Ceniony japoński producent sprzętu audio Onkyo ogłosił upadłość. Według Nikkei Asia firma nie nadążała za zmianami na rynku i trendami w sposobie słuchania muzyki, co doprowadziło ostatecznie do upadku firmy. Onkyo działało od 1946 roku, a produkty firmy wypracowały sobie należne miejsce wśród najlepszych konstrukcji w branży. Amplitunery Onkyo cały czas są jednymi z najczęściej polecanych w segmencie AV.

Onkyo zbankrutowało. Ceniona japońska firma złożyła dokumenty o upadłość. Marka będzie obecna na rynku, ponieważ trzon segmentu AV firmy kupili w zeszłym roku Sharp i Voxx, którzy będą wypuszczać swoje produkty pod nazwą Onkyo.

amplituner onkyo

W latach 90. Onkyo mocno zyskało na popularności dzięki wieżom stereo, podobnie jak inne japońskie marki pokroju Sony i Pioneer. Dekadę później sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Wprowadzony format mp3, przenośne odtwarzacze mp3, smartfony i usługi typu Spotify spowodowały, że klasyczne systemy segmentowe przestały być obiektem zainteresowania. Część osób przestawiła się na amplitunery kina domowego z funkcjami sieciowymi, jednak zdecydowana większość stawia rozwiązania mobilne, a za nagłośnienie w pokoju odpowiadają głośniki bluetooth i soundbary.

Onkyo próbowało odnaleźć się w nowej rzeczywistości i wypuszczało produkty mobilne pokroju słuchawek, jednak to za mało. Firma kupiła nawet dział elektroniki użytkowej Pioneera, jednak było już nieco za późno, żeby opanować sytuację. Na początku 2021 roku donoszono, że Onkyo może wycofać się z tokijskiej giełdy, co ostatecznie uczyniono w sierpniu. W międzyczasie Voxx i Sharp kupili część Onkyo odpowiedzialną za segment AV za około 30 mln USD i będą wypuszczać sprzęt pod tą marką. Sharp jest firmą zależną tajwańskiego Foxconn, natomiast Voxx posiada w swoim portfolio m.in. kolumny i sprzęt Klipsch.

Obecnie Onkyo jest zadłużone na 24 mln USD i złożyło dokumenty o ogłoszenie upadłości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Onkyo ogłasza bankructwo. Ceniona japońska marka jest niewypłacalna

 0