ASRock Arc A380 Challenger ITX - karta przetestowana w grach oraz 3DMark

ASRock Arc A380 Challenger ITX - karta przetestowana w grach oraz 3DMark

Autorska karta graficzna Intela, Arc A380 w niereferencyjnej wersji ASRock Challenger ITX została przetestowana w 3DMarku oraz grach. W teście syntetycznym Time Spy, konstrukcja ASRocka uzyskała 4426 punktów, podczas gdy propozycja od GUNNIR z identycznymi zegarami była w stanie zapewnić ponad 5000 punktów. W Furmarku, GPU osiągnęło maksymalną temperaturę pracy rzędu 78°C.

ASRock Arc A380 Challenger ITX to nowa propozycja, która na rynku pojawiła się zaledwie tydzień temu. Wymiary tego modelu - jak sama nazwa wskazuje - są niewielkie. Za chłodzenie odpowiada bardzo prosty radiator z pojedynczym wentylatorem. Karta mierzy dokładnie 190 x 124 x 39 mm. Sercem całej konstrukcji jest procesor graficzny Intela o nazwie Alchemist ACM-G11, wyposażony w 8 rdzeni Xe. Na pokładzie umieszczono 6 GB pamięci w standardzie GDDR6. Co ciekawe, rekomendowana moc zasilacza wynosi w tym przypadku 500 W. Kartę połączymy z wyświetlaczem za pośrednictwem pojedynczego złącza HDMI 2.0b i trzech portów DisplayPort 2.0. Za testy odpowiedzialna jest sama marka ASRock. Mimo, iż rdzeń karty pracuje oficjalnie z częstotliwością 2250 MHz, w rzeczywistości maksymalny zegar wynosił 2450 MHz. Zanim przejdziemy do omówienia wydajności, warto jeszcze wspomnieć, że w Furmarku, GPU nagrzewało się maksymalnie do 78°C, co stanowi dość dobry wynik jeśli weźmiemy pod uwagę rozmiary układu chłodzenia.

Autorska wersja karty graficznej Intel Arc A380 w wydaniu ASRock Challenger ITX została przetestowana w benchmarku 3DMark Time Spy oraz szeregu gier. Układ prezentuje przyzwoitą wydajność w Full HD, pozostając jednak w tyle za propozycją od GUNNIR.

ASRock Arc A380 Challenger ITX gry
ASRock Arc A380 Challenger ITX gry e-sportowe

Ciekawe wydają się wyniki na tle propozycji od GUNNIR, która przy tym samym zegarze uzyskała znacznie lepszy wynik niż Arc A380 w wydaniu ASRocka. Obie karty posiadają dodatkowe, 8-pinowe złącze zasilania. Różnice mogą wynikać jednak z TDP, bowiem nie poznaliśmy tej wartości w przypadku tytułowego wariantu. W 3DMark Time Spy, Arc A380 od ASRocka uzyskał 4426 punktów, podczas gdy wersja GUNNIR przekroczyła wartość 5000 punktów. W The Division 2, przy wysokich ustawieniach karta zapewniała 53 klatki. W Shadow of the Tomb Raider, również przy wysokich detalach widzimy już 56 klatek. Cyberpunk 2077 okazał się jednak niemałym problemem, bowiem nawet przy średnich ustawieniach ASRock Arc A380 był w stanie wycisnąć z siebie zaledwie 47,5 klatki.

Nieco bardziej optymistycznie prezentuje się wynik w Gears of War 5. W tej produkcji udało się przekroczyć barierę 60 klatek z wysokimi detalami. Ostatnim tytułem jest Watch Dogs: Legion, gdzie karta zapewniała 49 FPS z wysoką szczegółowością grafiki. Dużo lepiej wyglądają osiągi w tytułach e-sportowych, bowiem w połowie przetestowanych gier udało się utrzymać grubo ponad 100 klatek. Wszystkie wymienione produkcje były uruchamiane w rozdzielczości Full HD. Konstrukcja ASRock Arc A380 Challenger ITX wyceniana jest na 1299 RMB, czyli niespełna 900 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock Arc A380 Challenger ITX - karta przetestowana w grach oraz 3DMark

 0