ASRock: Ceny kart graficznych spadają, bo zmniejsza się popyt ze strony chińskich górników

ASRock: Ceny kart graficznych spadają, bo zmniejsza się popyt ze strony chińskich górników

Najnowsze wiadomości mogą pozytywnie wpłynąć na nastrój graczy, którzy nie mogą się doczekać unormowania sytuacji z rynkiem podzespołów komputerowych, a przede wszystkim kart graficznych. ASRock uważa, że ​​ceny kart graficznych spadają, w wyniku chińskiego ograniczenia wydobycia kryptowalut. Ponadto oczekuje się, że dostawy procesorów graficznych AMD ulegną poprawie wraz ze wzrostem zdolności produkcyjnych substratu. W ubiegłym miesiącu chiński rząd wypowiedział wojnę wirtualnym walutom w ramach wysiłków zmierzających do ograniczenia ryzyka finansowego  - jednocześnie przypominamy, że Chiny planują wprowadzić własną, całkowicie kontrolowaną cyfrową walutę. Rząd Chin w końcu zainteresował się wydobyciem w swoim kraju, który odpowiada za do 70% podaży kryptowalut na świecie.

ASRock uważa, że ceny kart graficznych spadają, co jest efektem zmniejszenia popytu ze strony chińskich górników, którym zakazano kopać.

Ograniczenie chińskiego wydobywania kryptowalut ma wpływ na popyt na karty graficzne w tym kraju. Tylko w pierwszym kwartale aż 700000 kart graficznych trafiło w ręce górników, co stanowi około 25% wszystkich układów graficznych dostarczonych na rynek w tym okresie. Pokazuje to, jak wielka jest skala tego zjawiska i jak mocno wpływa na rynek.  ASRock dodatkowo uważa, że dostawy procesorów graficznych AMD ulegną poprawie w drugiej połowie roku ze względu na korekty wydajności produkcyjnej i zwiększającą się dostępność substratów. Lisa Su powiedziała niedawno, że wierzy, iż dostawy procesorów ulegną poprawie w 2021 roku, możliwe, że dotyczy to również GPU.

Bezprecedensowy popyt zwiększył zyski ASRocka. Zysk netto osiągnął rekordową wartość 17,88 mln USD w I kwartale, co oznacza wzrost o 167% rok do roku. Karty graficzne będą stanowić 20% przychodów ASRocka w drugim kwartale, podczas gdy płyty główne zgarną 50%.
W przeciwieństwie do NVIDII, która wypuszcza obecnie karty graficzne z blokadą wydobywania kryptowalut i wymusza na górnikach kupno układów CMP, AMD nie robi niec w tej sprawie. Producent Radeonów w żaden sposób nie spowalnia, ani nie blokuje wydobycia na swoich produktach. Najciekawsze jest jednak to, że braki dotyczą obu producentów, mimo odmiennego podejścia do tematu.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock: Ceny kart graficznych spadają, bo zmniejsza się popyt ze strony chińskich górników

 0