ASRock szykuje nową flagową kartę graficzną - Radeon RX 6950XT OC Formula

ASRock szykuje nową flagową kartę graficzną - Radeon RX 6950XT OC Formula

Wiemy, że AMD szykuje się do odświeżenia swoich kart graficznych z serii Radeon RX 6000, co stanowić może ostatnie tchnienie architektury RDNA 2 w segmencie stacjonarnym, przed nadejściem GPU RDNA 3 pod koniec roku. Lista nadchodzących kart graficznych Radeon RX 6x50 XT została właśnie ujawniona przez zgłoszenie EEC.

Zgłoszenie ASRock Europe zawierające nadchodzące modele Radeon RX 6950 XT, RX 6750 XT i RX 6650 XT zostało zauważone w biurze regulacyjnym Eurasian Economic Commission. Podczas gdy zgłoszenia EEC często zawierają modele, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, ASRock jest jedną z tych firm, które zazwyczaj składają wnioski tylko w przypadku modeli, nad którymi rzeczywiście pracują, więc są to praktycznie pewniaki.

Zgłoszenie ASRock Europe zawierające nadchodzące modele Radeon RX 6950XT, RX 6750XT i RX 6650XT zostało zauważone w urzędznie regulacyjnym Eurasian Economic Commission.

ASRock szykuje nową flagową kartę graficzną - Radeon RX 6950XT OC Formula

Lista potwierdza, że ​​rzeczywiście planowany jest model ASRock Radeon RX 6950 XT OC Formula, który jest następcą (lub jeśli wierzyć plotkom – zamiennikiem) Radeona RX 6900 XT OC Formula. Jest to flagowa karta graficzna ASRock wyposażona w procesor graficzny Navi 21 XTXH, prawdopodobnie używany również przez model Radeon RX 6950 XT. Nadal nie znamy wszystkich szczegółów, ale zwiększone częstotliwości taktowania, a także wyższe TDP, to jedne z często powtarzanych plotek o odświeżonych GPU RDNA 2.

ASRock szykuje nową flagową kartę graficzną - Radeon RX 6950XT OC Formula

Radeon RX 6900XT OC Formula

RX 6900 XT OC Formula to jeden z najszybszych autorskich projektów chłodzonych powietrzem, opartych na architekturze RDNA 2. Ten pochwalić może się częstotliwością taktowania GPU w trybie boost na poziomie 2475 MHz, czyli o 10% wyższą niż w specyfikacji referencyjnej AMD. Jest wyposażony we w pełni autorską płytkę drukowaną z 21-fazowym układem VRM, a także w trzy 8-pinowe złącza zasilania.

Spodziewać można się więc, że ASRock Radeon RX 6950 XT OC Formula będzie prezentować się bardzo podobnie. Z racji tego, że mamy tu do czynienia z odświeżeniem, a nie następcą, nie należy oczekiwać dużych wzrostów wydajności, ale szybsze pamięci oraz, być może, nieco wyższe zegary GPU, mogą dać kilka dodatkowych procent przewagi nowemu modelowi. 

Przypominamy, że premiera serii Radeon RX 6x50 spodziewana jest już 10 maja, więc wkrótce powinno się wszystko wyjaśnić. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASRock szykuje nową flagową kartę graficzną - Radeon RX 6950XT OC Formula

 0