Asus kolejnym producentem szykującym gamingowy smartfon

Asus kolejnym producentem szykującym gamingowy smartfon

Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, że Razer Phone rozpoczął trend na gamingowe smartfony, to najnowsze doniesienia powinny je rozwiać. Wygląda bowiem na to, że Asus jest kolejnym producentem, który przymierza się do wypuszczenia na rynek takowego sprzętu.

Potwierdzenie tych planów nastąpiło w trakcie otwierania setnego sklepu tajwańskiego producenta na Filipinach, kiedy to prezes firmy, Jerry Shen, stwierdził, że możemy spodziewać się z ich strony telefonu zaprojektowanego pod kątem graczy. Niestety to wszystko, czym zamierzał podzielić się CEO w tym temacie i nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat ich gamingowego smartfona. Jest to jednak o tyle ciekawa sytuacja, że Asus jak mało kto zna się na produkcji sprzętu dedykowanego graczom, a ma też spore doświadczenie na rynku smartfonów, gdzie ich ostatnie modele z serii ZenFone 5 robią naprawdę dobre wrażenie. Spodziewać można się więc, że firma zastosuje tu kilka innowacji i stricte gamingowych technologii, a niewykluczone jest także, że urządzenie zostanie wypuszczone na rynek pod marką Strix lub Republic of Gamers (ROG) - o ile na przeszkodzie nie stanie uczestnictwo w programie GPP od NVIDII.

Zdaje się, że Asus zamierza pójść śladami Razera, Xiaomi i ZTE i także wypuści gamingowy smartfon

Telefony dla graczy nie są niczym nowym (wystarczy wspomnieć tu o takich urządzeniach, jak Sony Xperia Xplay czy Nokia N-Gage), ale w ostatnich latach były mocno zapomniane (choć Acer próbował coś tym zrobić, ale jego Predator 6 nigdy nie trafił do sprzedaży) i dopiero Razerowi udało się wskrzesić ten segment. Jego Razer Phone oferuje topową specyfikację, ekran o odświeżaniu 120 Hz i głośniki stereo, ale pod względem formy przypomina raczej klasyczny smartfon. W ubiegłym tygodniu doczekaliśmy się zaś zapowiedzi Black Shark, czyli gamingowego smartfona marki Xiaomi, który wyróżnia się doczepianym kontrolerem, a wiemy także, że do wejścia w ten segment szykuje się ZTE Nubia, która tworzy nową markę dla graczy o nazwie Red Magic. Spodziewać można się więc, że w tym kierunku pójdzie wielu innych producentów i niedługo rynek zaleją słuchawki dedykowane graczom.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus kolejnym producentem szykującym gamingowy smartfon

 0