ASUS projektuje komputery NUC spod znaku ROG? Na pokładzie Intel Meteor Lake i NVIDIA RTX 40

ASUS projektuje komputery NUC spod znaku ROG? Na pokładzie Intel Meteor Lake i NVIDIA RTX 40

Po przejęciu odpowiedzialności za komputery NUC, ASUS może wprowadzać własne porządki. Podobno firma ma zamiar wypuścić modele należące do ich gamingowej serii Republic Of Gamers. Produkty z linii NUC ROG miałyby wykorzystywać nowe procesory Intela oraz karty NVIDIA GeForce RTX 40 (via VideoCardz).

ASUS NUC ROG

Jeszcze w środę pisaliśmy o umowie między ASUS-em oraz Intelem, na mocy której Tajwański producent sprzętu komputerowego miał przejąć odpowiedzialność za komputery NUC. Takim sposobem, to ASUS odpowiadać ma teraz za dostarczanie istniejących już rozwiązań oraz rozwój następnej generacji. Długo nie musieliśmy czekać na kolejne informacje w tej sprawie. Jak donosi serwis Bits and Chips, firma pracuje nad komputerami NUC spod znaku Republic Of Gamers.

Nowa rodzina komputerów NUC ROG, za którą w pełni będzie odpowiadał już ASUS, ma zastąpić linię komputerów NUC Extreme.

ASUS ROG GeForce RTX

Źródło: ASUS ROG

Oznacza to, że mówimy o jednostkach stworzonych na potrzeby graczy. W związku z tym możemy spodziewać się naprawdę mocnych podzespołów. ASUS podobno chce wykorzystać procesory następnej generacji Intela. Dokładniej mówiąc, chodzi o jednostki z linii Core Ultra (Meteor Lake). Skoro mowa o maszynach dla graczy, nie mogło zabraknąć tematu GPU. Według doniesień, komputery NUC ROG mają być wyposażone w karty graficzne należące do rodziny NVIDIA GeForce RTX 40. 

Nie zabraknie RGB

Według źródła, do chłodzenia procesora wykorzystane ma zostać hybrydowe rozwiązanie. Oprócz tego, ze względu na charakterystykę serii ROG, nowe komputery NUC mają posiadać bogate oświetlenie RGB oraz futurystycznie wyglądające obudowy.

Nowa rodzina komputerów NUC ROG, za którą w pełni będzie odpowiadał już ASUS, ma zastąpić linię komputerów NUC Extreme. I w zasadzie tego można się spodziewać, bo seria NUC Extreme również została zaprojektowana właśnie dla graczy. Chyba nie ma zatem sensu oferować jednocześnie urządzeń NUC Extreme i NUC ROG.

Niestety na tę chwilę musimy zadowolić się jedynie pogłoskami, bo ASUS nie wydał żadnego komunikatu w sprawie komputerów NUC ROG. Co za tym idzie, nie znamy ani daty premiery, ani cen. Pierwszych oficjalnych szczegółów powinniśmy oczekiwać najwcześniej po premierze Intel Meteor Lake, która odbyć ma się jeszcze w tym roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS projektuje komputery NUC spod znaku ROG? Na pokładzie Intel Meteor Lake i NVIDIA RTX 40

 0