ASUS przez przypadek ujawnił specyfikację laptopa Vivobook ze Snapdragon X Elite X1E 78 100

ASUS przez przypadek ujawnił specyfikację laptopa Vivobook ze Snapdragon X Elite X1E 78 100

Topowy procesor Qualcomma zamknięty w laptopie ASUSa. Firma przypadkowo ujawniła specyfikację nadchodzącego modelu Vivobook S 15 OLED. Znamy szczegółową specyfikację samego komputera oraz chipu Snapdragon X Elite.

Laptopy z procesorami Snapdragon X jeszcze nie zadebiutowały, jednak już teraz co nieco o nich wiemy. Niedawno do sieci trafiły przecieki o konstrukcjach firmy Dell. Teraz, przez przypadek, rąbka tajemnicy uchylił ASUS. Tajwański producent sprzętu zbyt wcześnie opublikował specyfikację modelu wyposażonego w procesor Snapdragon X Elite X1E 78 100.

Na szczęście znamy też specyfikację tego chipu. Jest to flagowy układ Qualcomma tej generacji.

Dokładniej mówiąc informacje o produkcie znalazły się na wietnamskiej stronie firmy. Model, o jakim mowa to Vivobook S 15 OLED S5507QA-MA089WS. To 15,6-calowy laptop wyposażony w ekran OLED o rozdzielczości 2880 x 1620 i odświeżaniu 120 Hz. Jego szczytowa jasność to 600 nitów, a proporcje wynoszą 16:9.

Dalsza specyfikacja

Samo oznaczenie wspomnianego Snapdragona, który jest sercem tego Vivobooka może niewiele mówić. Na szczęście znamy też specyfikację tego chipu. Jest to flagowy układ Qualcomma tej generacji. Dysponuje on 12 rdzeniami i taką samą liczbą wątków. Jego szczytowe taktowanie wynosi 3,4 GHz, a na pokładzie znalazły się 42 MB pamięci cache. Wyposażony jest on także w silnik Qualcomm AI Engine oferujący do 75 TOP. Wraz z chipem Snapdragon współpracuje układ graficzny Adreno.

Jeśli chodzi o pamięć, to komputer został wyposażony w 32 GB RAM o standardzie LPDDR5X. W tej konfiguracji jest też dysk M.2 PCIe 4.0 o pojemności 1 TB. Omawiany Vivobook zasilany jest z baterii 70 Wh. ASUS chwali się też spełnieniem wojskowego standardu wytrzymałości.

Wielu producentów sprzętu oraz oprogramowania przygotowuje się już na wejście układów Snapdragon X Elite. Ich premiera zmieni rynek komputerów osobistych z Windowsem, ponieważ będzie to przesiadka na ARM. Ostatnio o stworzeniu natywnej przeglądarki dla systemu Windows na ARM poinformowali twórcy Opery. Początkowo zapewne część programów będzie musiała być jednak emulowana.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS przez przypadek ujawnił specyfikację laptopa Vivobook ze Snapdragon X Elite X1E 78 100

 0