ASUS przygotowuje coś nadzwyczajnego. I chodzi tu o kartę z serii GeForce RTX 4000

ASUS przygotowuje coś nadzwyczajnego. I chodzi tu o kartę z serii GeForce RTX 4000

ASUS szykuje coś nadzwyczajnego dla graczy. Na twitterowym profilu firmy, a dokładniej jej podmarki ROG, pojawił się zwiastun, który sugeruje, że ofertę ASUS-a rozszerzy niedługo jakaś topowa wersje jednej z kart GeForce RTX 4000. Premiera tuż za rogiem.

ASUS wypuści topową kartę graficzną z serii GeForce RTX 4000

Już niedługo zobaczymy nową kartę graficzną ASUS-a z serii GeForce RTX 4000. Firma zapowiedziała nowy model spod znaku Republic Of Gamers. Według producenta, model o którym mowa będzie najwyższym i najszybszym, jaki do tej pory wypuszczono. Tajemniczy zwiastun opublikowany na Twitterze ASUS-a nie zdradza zbyt wielu szczegółów, a bardziej rodzi kolejne pytania.

Patrząc jednak na słowa, jakimi firma określa nadchodzący model, możemy domyślać się, że chodzi o model ROG Poseidon albo ROG Matrix.

Przez chwilę możemy na nim zobaczyć fragment nieznanej karty, jednak i to nie mówi nam praktycznie nic. Patrząc jednak na słowa, jakimi firma określa nadchodzący model, możemy domyślać się, że chodzi o model ROG Poseidon albo ROG Matrix. Obie serie tych niereferencyjnych kart są bez wątpienia topowe.

Premiera tajemniczej karty ASUS-a tuż za rogiem

Niestety nie wiemy, o jakie dokładnie GPU chodzi. Będzie to najpewniej albo RTX 4090, albo RTX 4080. Raczej wątpliwe, że słabsze modele otrzymają wersję Poseidon lub Matrix. Choć ASUS już udowodnił, że można założyć na średniopółkową kartę chłodzenie, które wystarczyłoby do RTX-a 4090.

Zwiastun niestety nie pokazała, w jaki typ chłodzenia będzie wyposażona nowa karta. Niewykluczone zatem, iż będzie to model z zainstalowanym fabrycznie chłodzeniem cieczą typu All-in-One. Pewna jest za to data premiery tajemniczego modelu. Już 30 maja odbędzie się transmisja na żywo, w trakcie której ASUS przedstawi nam swoją nową kartę i najpewniej zdradzi wszystkie szczegóły.

Tanio z pewnością nie będzie. Być może ilość egzemplarzy również będzie ograniczona. Jedno jest pewne, jeśli ASUS faktycznie wypuści absolutnie topową kartę, trafi ona tylko do komputerów najbardziej wymagających użytkowników lub entuzjastów sprzętu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS przygotowuje coś nadzwyczajnego. I chodzi tu o kartę z serii GeForce RTX 4000

 0