ASUS przygotowuje gamingowego potwora. To laptop z RTX 4090 i Core Ultra 9

ASUS przygotowuje gamingowego potwora. To laptop z RTX 4090 i Core Ultra 9

ASUS szykuje potężny laptop z serii ROG. Nowy model Zephyrus M16 wyposażono w procesor Intel Core Ultra 9 185H oraz dedykowaną kartę graficzną GeForce RTX 4090.

ROG Zephyrus M16

Premiera nowej generacji mobilnych procesorów Intela jest tuż za rogiem. Niebiescy mają wprowadzić układy Meteor Lake już 14 grudnia. Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie 14 grudnia wprowadzone zostaną jedynie modele Core Ultra 3, Core Ultra 5 oraz Core Ultra 7. Dopiero gdzieś na początku przyszłego roku zadebiutować ma Core Ultra 9. Niedługo po ogłoszeniu przez Intela nowej rodziny CPU spodziewamy się dodania do sklepów pierwszych laptopów. W zasadzie to rynkowe premiery mogą odbyć się jeszcze tego samego dnia, tuż po ogłoszeniu Intela. Jeszcze wczoraj pisaliśmy bowiem o pojawieniu się w niemieckich sklepach nowych laptopów Acera napędzanych właśnie przez procesory z linii Core Ultra. Komputery te zostały również wycenione, co sugeruje, że niektórzy sprzedawcy są już gotowi na zbliżającą się wielkimi krokami premierę.

W przypadku nowego ROG Zephyrus M16 zintegrowane GPU raczej pójdzie jednak na bok. Jest tak ponieważ omawiany laptop wyposażono w GeForce'a RTX 4090 z 16 GB pamięci VRAM.

ASUS ROG Zephyrus M16

Teraz odkryty został jeszcze jeden laptop z CPU nowej generacji. To ASUS ROG Zephyrus M16 (GU605MY). Informacje o tym komputerze ujawnił bliżej nieznany nam sprzedawca, co zauważył @momomo_us. Niestety nie zostały opublikowane żadne zdjęcia przedstawiające wygląda sprzętu. Tym, co trafiło do sieci jest za to jego specyfikacja. Zaczynając od procesora, to flagowy model Intel Core Ultra 9 185H. Jak już wiemy z wcześniejszych doniesień, jednostka ta cechuje się TDP wynoszącym 45 W. Na pokładzie CPU znalazło się łącznie 16 rdzeni w konfiguracji 6 + 8 + 2. Obecne są także 22 wątki. Bazowy zegar Core Ultra 9 185H wynosi 3,8 GHz. W trybie boost może natomiast wzrosnąć do 5,1 GHz. Ilość pamięci cache L3 to 24 MB. Procesor dostarczany jest ze zintegrowaną grafiką Arc Xe-LPG.

RTX 4090

W przypadku nowego ROG Zephyrus M16 zintegrowane GPU raczej pójdzie jednak na bok. Jest tak ponieważ omawiany laptop wyposażono w GeForce'a RTX 4090 z 16 GB pamięci VRAM. Jeśli chodzi o dalszą specyfikację to z przecieków dowiadujemy się także o obecności 16 GB lub 32 GB RAM LPDDR5X w dwóch kościach. Ilość pamięci zależy oczywiście od wybranej konfiguracji. Za magazyn danych służy natomiast dysk SSD PCIe o pojemności 1 TB.

Treści będą tutaj wyświetlane na 16-calowym ekranie o rozdzielczości WQXGA (2560 x 1600). Jeśli chodzi o premierę nowego Zephyrusa M16, ta może odbyć się podczas targów CES 2024, które zaplanowane są na styczeń. Czekamy teraz zatem na oficjalne ujawnienie tego oraz innych nowych laptopów z procesorami Intel Core Ultra.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS przygotowuje gamingowego potwora. To laptop z RTX 4090 i Core Ultra 9

 0