ASUS ROG STRIX SQ7 - producent wkracza na rynek high-endowych nośników M.2 NVMe?

ASUS ROG STRIX SQ7 - producent wkracza na rynek high-endowych nośników M.2 NVMe?

Wiele wskazuje na to, że ASUS szykuje się do wprowadzenia nowej linii nośników SDD M.2 NVMe, operujących na interfejsie PCIe 4.0. Urządzenia mają wejść na rynek pod znakiem ROG STRIX, co sugeruje, że będą skierowane do wymagających graczy. W sieci pojawiła się nawet zapowiedź sprzętu, który nosi nazwę ROG STRIX SQ7 i oferuje pojemność 1 TB. 

Wygląda na to, że tajwańska marka ASUS ma zamiar wprowadzić do sprzedaży nową linię dysków M.2, sygnowaną nazwą ROG STRIX. Pierwsze informacje sugerują, że omawiana seria ma być skierowana do wymagających graczy. Konkurencyjne marki, takie jak MSI czy Gigabyte, już od jakiegoś czasu oferują swoje rozwiązania w tej kategorii. Wygląda zatem na to, iż ASUS nie chce pozostawiać tej sfery rynku rywalom. Dzięki dostępnym w sieci informacjom wiemy chociażby, że jeden z modeli ma nosić nazwę ROG STRIX SQ7. Niewykluczone również, iż przedsiębiorstwo zdecyduje się także na wypuszczenie niższych w hierarchii wariantów SQ5 oraz SQ3. Zdjęcie marketingowe, które pojawiło się w internecie, przedstawia nośnik w standardowym formacie M.2 2280. Ponadto, sprzęt operuje na interfejsie PCIe 4.0 x4 i cechuje się pojemnością rzędu 1 TB.

ASUS najpewniej szykuje się do wprowadzenia nowej serii nośników M.2 NVMe spod znaku ROG STRIX, operujących na interfejsie PCIe 4.0.

ASUS ROG STRIX SQ7

Niewiadomą pozostaje, czy producent wprowadzi do sprzedaży także wersje o zwiększonej ilości miejsca na dane. Na grafice nie widzimy niestety żadnego odpromiennika ciepła, co w przypadku wysokowydajnego dysku może okazać się sporym minusem. Niewykluczone jednak, że takowy odnajdziemy w opakowaniu, a wcześniejsze zamontowanie radiatora mogłoby jedynie utrudnić instalację w konsoli PlayStation 5, jeśli ASUS w ogóle zapewni wsparcie dla tego typu zastosowania. Marka powinna również mieć na uwadze, że w sprzedaży widnieje już całkiem pokaźna lista podobnych urządzeń. Premiera tytułowego nośnika może odbyć się podczas nadchodzących wielkimi krokami targów Computex 2022, gdzie firma z pewnością zaprezentuje wiele ciekawych produktów, jak chociażby autorski wariant RTX 3080 ASUS x Noctua, którego zdjęcia wyciekły właśnie do sieci.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG STRIX SQ7 - producent wkracza na rynek high-endowych nośników M.2 NVMe?

 0