ASUS x Noctua RTX 3080 - zdjęcia karty wyciekły do sieci. Układ chłodzenia robi wrażenie

ASUS x Noctua RTX 3080 - zdjęcia karty wyciekły do sieci. Układ chłodzenia robi wrażenie

Dzięki jednemu z zagranicznych portali otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia niereferencyjnego RTX 3080 w wydaniu ASUS x Noctua. To kolejna tego typu karta, bo obecnie na rynku możemy znaleźć bliźniaczo podobny wariant RTX 3070. Na chłodzenie składają się masywny radiator oraz 2 charakterystyczne wentylatory produkcji austriackiej marki. Konstrukcja zajmie aż 4 sloty rozszerzeń w obudowie. Oczywiście nie zabrakło również typowej dla Noctua kolorystyki.

Na rynku mamy już jeden z owoców wspólnej pracy firm ASUS oraz Noctua w postaci autorskiego modelu RTX 3070. Zarówno Tajwańczycy, jak i Austriacy, na przestrzeni lat zdobyli uznanie klientów, rozgłos oraz doświadczenie. Współpraca w kwestii efektywnego chłodzenia kart graficznych wydaje się zatem idealnym posunięciem. Układ zadebiutował jakiś czas temu i wszystko wskazywało na to, iż kolaboracja była raczej jednorazowa. Nic bardziej mylnego, w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia wyższego w hierarchii modelu w tej charakterystycznej wersji, czyli RTX 3080. Wygląda na to, że firmy szykują się zatem do wprowadzenia konstrukcji na rynek. Sama budowa karty jest wręcz bliźniacza do tej, którą znamy z RTX 3070. GPU bazuje na jednostce GA102 i - co ciekawe - współpracuje z 10 GB pamięci, zamiast 12 GB. Karta wspiera oczywiście interfejs PCIe 4.0 oraz została fabrycznie podkręcona.

ASUS x Noctua RTX 3080 to konstrukcja wręcz bliźniaczo podobna do znanego nam modelu RTX 3070 z owej serii.

ASUS x Noctua RTX 3080
fot. VideoCardz
 

ASUS x Noctua RTX 3080 - podobnie jak poprzednik - ma dysponować wentylatorami NF-A12x25 PWM. To znane i cenione śmigła, które w konsumenckiej sprzedaży są dostępne w kwocie około 150 złotych za sztukę. Różnice względem poprzednika mają wynikać z nieco innej budowy radiatora, który swoją drogą prezentuje się imponująco. Układ zajmie w obudowie aż 4 sloty rozszerzeń i w tym przypadku warto zaopatrzyć się we wspornik, który zapobiegnie opadaniu i pomoże utrzymać kartę w prawidłowej pozycji. Energię elektryczną dostarczymy za pomocą dwóch 8-pinowych złączy. Wyjścia obrazu to trzy DisplayPort 1.4 oraz dwa HDMI w standardzie 2.1. Przypomnijmy jeszcze, że RTX 3070 z tej samej serii oferuje między innymi przełącznik dual BIOS oraz tryb 0 dB. Spodziewamy się zatem podobnych udogodnień także w tym przypadku.

Biorąc pod uwagę fakt, iż premiera kolejnej generacji kart NVIDIA jest już coraz bliżej i to, że zdjęcia układu pojawiły się w sieci, możemy spodziewać się wprowadzenia konstrukcji na rynek już niebawem. Kibicujemy zatem obu markom, ponieważ takie połączenie doświadczenia i cenionych komponentów może wnieść sporo dobrego.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS x Noctua RTX 3080 - zdjęcia karty wyciekły do sieci. Układ chłodzenia robi wrażenie

 0