ASUS ROG Swift OLED PG49WCD - 49-calowy monitor ultrapanoramiczny OLED. Gracze będą wniebowzięci

ASUS ROG Swift OLED PG49WCD - 49-calowy monitor ultrapanoramiczny OLED. Gracze będą wniebowzięci

Zakrzywione ultraszerokie monitory o długich przekątnych stały się bardzo modne w ciągu ostatnich kilku lat. ASUS zamierza wykorzystać ten trend i zaprezentował na targach Computex produkt, który łączy taką formę z panelem QD-OLED, rzucając wyzwanie Samsungowi Odyssey Neo G9.

ASUS zaprezentował 49-calowy monitor QD-OLED, który dopełnić ma jego linię ultraszerokich modeli ROG. Poza matrycą, ROG Swift OLED PG49WCD wygląda podobnie do Samsunga Odyssey Neo G9 i XG49WCR od ASUSa, które zaprezentowano w styczniu. Podobnie jak jego konkurenci w ultrawysokim segmencie monitorów dla graczy, nowy produkt ASUSa ma panel o rozdzielczości 5120 x 1440 pikseli, co zasadniczo jest odpowiednikiem dwóch 27-calowych ekranów 1440p obok siebie. Podobnie jak XG49WCR, PG49WCD  stara się pokryć peryferyjne pole widzenia użytkownika za pomocą krzywizny 1800R, ale przy tym rozmiarze można było się pokusić o większe zakrzywienie.

ASUS zaprezentował 49-calowy monitor QD-OLED, który dopełnić ma jego linię ultraszerokich modeli ROG.

ASUS ROG PG49WCD

W porównaniu z innymi 49-calowymi monitorami 5K, model QD-OLED wypada jednak nieco gorzej w jednym aspekcie, a mianowicie częstotliwości odświeżania, która jest  tu ograniczona do 144 Hz, podczas gdy XG49WCR osiąga 165 Hz, a oferta Samsunga osiąga 240 Hz. Nowość ASUSa nadrabia jednak czasem reakcji (0,03 ms), a nie zabrakło też obsługi AMD FreeSync Premium.

PG49WCD posiada też certyfikat VESA DisplayHDR True Black 400 z 10-bitową głębią kolorów i 99-procentową gamą kolorów DCI-P3. Po włączeniu HDR maksymalna jasność wynosi 1000 nitów na trzech procentach powierzchni wyświetlacza. Generalnie OLEDy dużo lepiej radzą sobie z HDR, więc spodziewać można się tu naprawdę sugestywnego efektu szerokiego zakresu tonalnego. 

Monitor wymaga też stosownego chłodzenia, w związku z tym z tyłu zainstalowany spory radiator (bez wentylatora, więc monitor pracuje bezgłośnie), podczas gdy panel zarządza temperaturą za pomocą warstwą z folii grafenowej.

ASUS nie zdradził jeszcze, ile portów zawiera PG49WCD, a zdjęcia nie są wystarczająco duże, aby to stwierdzić, ale firma potwierdziła, że ​​otrzymamy wyjścia DisplayPort 1.4 i HDMI 2.1. Nie zabrakło też portów USB 3.1 Gen 1 Type-A i Type-C, które dostarcza 90 W mocy.

Monitor ma też swoisty przełącznik KVM. Dzięki dwóm komputerom PC podłączonym do monitora użytkownicy mogą wyświetlać sygnały wideo z obu komputerów obok siebie, a przesuwanie kursora myszy między nimi automatycznie przełącza sterowanie z jednego komputera na drugi. Połączenie USB umożliwia również bezproblemowe przesyłanie plików między urządzeniami.

ASUS nie ujawnił cen ani daty premiery PG49WCD, ale trzeba szykować się na duży wydatek. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Swift OLED PG49WCD - 49-calowy monitor ultrapanoramiczny OLED. Gracze będą wniebowzięci

 0