AU Optronics prezentuje wyświetlacze 480 Hz do laptopów i komputerów stacjonarnych

AU Optronics prezentuje wyświetlacze 480 Hz do laptopów i komputerów stacjonarnych

Jeden z  czołowych producentów paneli  do wyświetlaczy pokazał co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Nowe ekrany będą niesamowicie szybkie.

AU Optronics, jeden z czołowych dostawców paneli wyświetlaczy, który sprzedaje panele producentom takim jak Acer, Asus i MSI. Producent zademonstrował kilka nowych produktów podczas Display Week 2022, a jednymi z najbardziej ekscytujących są na nadchodzące wyświetlacze z częstotliwością odświeżania 480 Hz, które trafią zarówno do tradycyjnych gamingowych monitorów, jak i w mniejszym formacie do laptopów do gier. Uzyskanie tak dużej szybkości odświeżania niesie za sobą jednak wiele kompromisów. Producent wykorzystał szybkie matryce TN, które nie są cenione ani za reprodukcję kolorów, ani za  kąty widzenia. Rozdzielczość  będzie wynosić maksymalnie 1920 × 1080 pikseli. Wszystko to sugeruje, że wyświetlacze te  będą  kierowane przede wszystkim do graczy na scenie profesjonalnej.

Odświeżanie na poziomie 360 Hz to za mało? AU Optronics pokazało  dwa panele, które oferują odświeżanie na zawrotnym poziomie 480 Hz.

Producent pokazał dwa  warianty,  które niebawem wejdą do produkcji. Panel do monitorów ma  przekątną 24  cale, podczas gdy laptopowy wariant ma rozmiar 16 cali.  AU Optronics niestety poskąpiło informacji dotyczących innych kluczowych danych technicznych. Poza rozdzielczością i przekątną ekranu podano tylko czas reakcji, który w przypadku panelu 24-calowego powinien wynosić mniej niż 1ms, podczas gdy wariant 16-calowy około 1 ms.

Kilka lat temu testowano już prototyp wyświetlacza 480 Hz, który dostarczyła firma ZisWorks i stwierdzono zauważalną różnicę w porównaniu do 240 Hz. Wtedy maksymalnie osiągano jednak rozdzielczość 960 x 540. Wyświetlacze o tak wysokim odświeżaniu będą używane głównie w tytułach e-sportowych, takich jak Valorant i CS:GO, gdzie osiągnięcie blisko  500 klatek na sekundę w 1080p jest możliwe korzystając z potężnych zestawów PC.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AU Optronics prezentuje wyświetlacze 480 Hz do laptopów i komputerów stacjonarnych

 0