AUO szykuje wyświetlacz o rekordowej częstotliwości odświeżania. RTX 3090 Ti może nie wystarczyć

AUO szykuje wyświetlacz o rekordowej częstotliwości odświeżania. RTX 3090 Ti może nie wystarczyć

ASUS i NVIDIA zaprezentowały swój nowy monitor z panelem E-TN (Esports TN), który jest najszybszym na świecie monitorem do gier, oferującym niesamowitą częstotliwość odświeżania na poziomie 500 Hz. Nie trzeba będzie długo czekać na pobicie tego wyniku. 

Jak wynika bowiem z najnowszych przecieków, AUO jest w trakcie opracowywania nowego panelu o częstotliwości odświeżania na poziomie aż 540 Hz, a chiński portal MyDrivers donosi, że „szczegółowa specyfikacja tego panelu z bardzo wysokim odświeżaniem nie została jeszcze ogłoszona i prawdopodobnie to podkręcony wariant 500 Hz wyświetlacza, który jest produktem wciąż optymalizowanym przez producenta”.

AUO jest w trakcie opracowywania nowego panelu o częstotliwości odświeżania na poziomie aż 540 Hz.

AUO szykuje wyświetlacz o rekordowej częstotliwości odświeżania. RTX 3090 Ti może nie wystarczyć

Serwis donosi, że „niektórzy mieli okazję już testować monitory o wysokiej częstotliwości odświeżania wynoszącej 500 Hz, korzystając z gamingowego komputera z procesorem Core i9-12900K, 32 GB pamięci RAM typu DDR5 i kartą graficzną GeForce RTX 3090. Nawet przy włączonej minimalnej jakości obrazu, liczba klatek na sekundę w rozdzielczości FHD dochodziła tylko 343 fpsów" w popularnych e-sportowych tytułach. 

Niestety nie podano, o jakie gry konkretnie tu chodzi, więc ciężko się nam odnieść do tych informacji. Wydaje się jednak, że 500 klatek na sekundę powinno być bez problemów osiągalne w takich popularnych produkcjach jak CS:GO, Rocket League, Overwatch, Fortnite czy League of Legends. Oczywiście nie ma mowy o takim wyniku w grach pokroju Cyberpunk 2077 (nawet z wykorzystaniem technik pokroju DLSS), ale w singlowych grach taka liczba kl./s nie jest w ogóle potrzebna. 

Niemniej jednak, aby wykorzystać pełnię możliwości monitora z odświeżaniem 540 Hz, być może trzeba będzie zainwestować w kartę graficzną nowej generacji, czyli topowe modele z serii GeForce RTX 40 i Radeon RX 7000.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AUO szykuje wyświetlacz o rekordowej częstotliwości odświeżania. RTX 3090 Ti może nie wystarczyć

 0