AYANEO 2 - konsola z APU AMD Ryzen 7 6800U zapowiedziana. Wydajność przewyższa nawet SteamDeck'a

AYANEO 2 - konsola z APU AMD Ryzen 7 6800U zapowiedziana. Wydajność przewyższa nawet SteamDeck'a

Przenośna konsola do gier AYANEO 2, wyposażona w APU AMD Ryzen 7 6800U z grafiką RDNA 2 została zaprezentowana. Sprzęt zapewnia nawet dwukrotnie wyższą wydajność w porównaniu do SteamDeck'a. Wspomniany procesor to 8-rdzeniowa i 16-wątkowa jednostka, mogąca rozpędzić się do 4,7 GHz w trybie boost. Co więcej, prezes firmy potwierdził, że urządzenie będzie tak samo wydajne, jak GTX 1050 Ti w kwestii grafiki.

Chińskie przedsiębiorstwo zaprezentowało nam swoją najnowszą, mobilną konsolę do gier - AYANEO 2. Sercem sprzętu jest układ APU autorstwa AMD, a dokładniej mówiąc - Ryzen 7 6800U, który korzysta z potencjału architektury Zen 3+ i RDNA 2. Jest to model stworzony właśnie z myślą o niewielkich urządzeniach. Sam procesor to 8-rdzeniowa i 16-wątkowa jednostka, która może pracować z częstotliwością sięgającą 4,7 GHz w trybie boost. Konstrukcja została wykonana w 6 nm litografii od TSMC. Warto także wspomnieć o obsłudze pamięci LPDDR5-6400, PCIe 4.0, a nawet USB 4.0. Na pokładzie umieszczono 16 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz 4 MB cache L2. Ponadto - na swojej stronie - AMD podaje, że układ posiada konfigurowalne TDP w zakresie od 15 do 28 W. W przypadku GPU mamy do czynienia z architekturą RDNA 2, która również zagościła w produkcie od Valve. Według twórców wydajność w poszczególnych tytułach ma być nawet dwukrotnie wyższa od konkurencyjnego SteamDeck'a.

AYANEO 2 ma być nawet dwukrotnie szybsza od mobilnej konsoli SteamDeck w poszczególnych tytułach.

AYANEO 2 - specyfikacja

Konsola AYANEO 2 jest bez wątpienia szybsza od SteamDeck'a, między innymi za sprawą wydajniejszego iGPU, którym w tym przypadku jest Radeon 680M. Grafika dysponuje 12 jednostkami obliczeniowymi, jest to aż o 50% więcej niż w przypadku konstrukcji Valve. Co więcej, GPU AYANEO 2 może przyspieszyć do 2,2 GHz, a więc o 600 MHz wyżej niż grafika SteamDeck. Prezes firmy zaznaczył, że urządzenie będzie tak samo wydajne, jak GTX 1050 Ti w kwestii renderowania obrazu. Marka chwali się także bezramkowym projektem, co w rzeczywistości oznacza zwyczajnie węższe krawędzie na górze oraz na dole ekranu. Do dyspozycji użytkowników oddano wyświetlacz o rozdzielczości 1280x800 px.

W materiale promocyjnym widzimy bibliotekę gier, gdzie figuruje chociażby Metro Last Light Redux. Sprzęt ma być wyposażony w nowy czytnik linii papilarnych i nowe funkcje oprogramowania. Urządzenie wprowadzone zostanie na rynek do końca bieżącego roku, jednak nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery. Wygląda na to, że jesteśmy świadkami zupełnie nowej ery mobilnego gamingu. Pozostaje pytanie, czy mimo znacząco wyższej wydajności, AYANEO 2 będzie w stanie zaburzyć stabilną pozycję sprawdzonej marki, jaką jest Valve?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO 2 - konsola z APU AMD Ryzen 7 6800U zapowiedziana. Wydajność przewyższa nawet SteamDeck'a

 0