AYANEO NEXT II to pierwsza przenośna konsola z osobnym GPU (AMD i Intel do wyboru)

AYANEO NEXT II to pierwsza przenośna konsola z osobnym GPU (AMD i Intel do wyboru)

Firma AYANEO zaprezentowała kolejną przenośną konsolę typu handheld i ta ma szansę mocno namieszać w tym segmencie roku, gdyż NEXT II jest pierwszym tego typu urządzeniem wyposażonym w dedykowaną grafikę. 

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy AYANEO nie próżnuje, prezentując co i rusz kolejne mobilne konsole, oparte na najnowszych układach APU od AMD i Intela ze zintegrowaną grafiką o niskim poborze mocy. Dlatego też zapowiedź dyrektora generalnego firmy jest mocno zaskakująca. Producent ogłosił bowiem następcę AYANEO NEXT, produktu, który pojawił się w sprzedaży w lutym tego roku. Konsola nosi nazwę NEXT II i idzie inną drogą niż jej poprzedniczka, stawiając na samodzielną kartę graficzną. Oznacza to, że AYANEO jest pierwszą przenośną konsolą do gier z niezintegrowanym GPU.

Firma AYANEO zaprezentowała kolejną przenośną konsolę typu handheld i ta ma szansę mocno namieszać w tym segmencie roku.

AYANEO ogłosiło dwie konfiguracje, jedną z procesorem Intel Alder Lake i GPU Arc, drugą z CPU AMD Ryzen 6000 i GPU Radeon 6000. AYANEO nie ujawniło jeszcze, jakich jednostek używać będzie ten system. Jest to również pierwsza konsola do gier z procesorem graficznym ARC Alchemist firmy Intel. Biorąc pod uwagę format, prawdopodobnie jest to GPU oparte na ACM-G11, które może zawierać do 8 rdzeni Xe.

Design konsoli AYANEO uległ zmianie w stosunku do edycji AYANEO 2 lub AYANEO 2 Geek. Nowy produkt jest wyraźnie większy niż jego poprzednik, być może osiągając rozmiary Steam Decków. Mówiąc o Decku, AYANEO NEXT 2 ma podobne gładziki po każdej stronie, co wskazuje, że produkt może oferować bardzo dobre wsparcie dla gier z certyfikatem Steam Deck.

Jak już wspomnieliśmy, AYANEO w ostatnim czasie jest mocno zapracowane i tegoroczna lista produktów producenta obejmuje 7 nowych konsol. Firma wkrótce zaoferuje niedrogie konsole poniżej 300 USD oparte na energooszczędnych układach Intela i APU AMD oraz produkty średniej klasy oparte na serii AMD Zen3+ Ryzen 6000U z grafiką RDNA2 w cenie 650-1000 USD (ta zależna jest od wariantu).

AYANEO Next II oficjalnie celuje w segment premium, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie kosztować ponad 1000 USD. Jednak ani ceny, ani data premiery nie zostały jeszcze potwierdzone, ale jak tylko dowiemy się czegoś więcej w tym temacie, to z pewnością damy Wam znać. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: AYANEO NEXT II to pierwsza przenośna konsola z osobnym GPU (AMD i Intel do wyboru)

 0