Baldur's Gate 3 odpalony w Full HD przy 30 FPS na Snapdragon X Elite

Baldur's Gate 3 odpalony w Full HD przy 30 FPS na Snapdragon X Elite

Do sieci trafiło nagranie pokazujące jak Snapdragon X Elite radzi sobie z grą Baldur's Gate 3. Chip był w stanie zapewnić 30 FPS podczas rozgrywki w rozdzielczości Full HD.

Qualcomm zapewnił już, że gry będą działały na Snapdragon X Elite

Jedną z dużych zalet Windowsa jest uruchamianie ogromnej ilości gier, czego brakuje na przykład w Linuksie. Sporą wadą chipów ARM byłby zatem brak możliwości grania na nich. Na szczęście Qualcomm zapowiedział już, że gry będą działały na ich mobilnych chipach Snapdragon X Elite. Firma przedstawiła twórcom 3 opcje, w jaki sposób mogą przygotować swoje produkcje do działania na platformie ARM.

Teraz w sieci pojawiło się nagranie pokazujące jak chip Qualcomma radzi sobie z praktycznym wyzwaniem, jakim jest gra Baldur's Gate 3.

Jedną z możliwości jest stworzenie hybrydowej aplikacji, która tylko w części jest emulowana. Pozwolić ma to na zachowanie wydajności zbliżonej do tej natywnej. Twórcy mogą też całkowicie przenieść grę na ARM (najlepsza wydajność) lub nie zrobić prawie nic, a aplikacja i tak będzie działać (najgorsza wydajność).

Snapdragon X Elite sprawdzony w Baldur's Gate 3

Za osiągi w grach na Snapdragonie X Elite odpowiadać będzie GPU Adreno, które zapewniać ma wydajność określaną na 4,6 TFLOP. Co istotne, układ graficzny ma także oferować wsparcie dla API OpenCL, Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 9, DirectX 11 oraz DirectX 12. We wczesnych testach GPU Snapdragon X Elite pokazał, że jest w stanie dorównać chipowi Intel Core 7 Ultra 155H w benchmarku Wild Life Extreme.

Teraz w sieci pojawiło się nagranie pokazujące jak chip Qualcomma radzi sobie z praktycznym wyzwaniem, jakim jest gra Baldur's Gate 3. Przetestowana wersja laptopa wyposażonego w Snapdragon X Elite była w stanie uruchomić Baldur's Gate 3 w rozdzielczości Full HD. Co więcej gra działała z płynnością w okolicach 30 klatek na sekundę. Niestety nie zostały opublikowane szczegóły odnośnie ustawień graficznych, jakie zostały wykorzystane w tym teście.

I choć 30 FPS nie jest rewelacyjnym wynikiem to należy pamiętać, że wciąż patrzymy na wczesną wersję. Można zatem oczekiwać, że wydajność Snapdragon X Elite będzie na premierę zwyczajnie wyższa. Qualcomm ma jeszcze trochę czasu chociażby na dopracowanie sterowników GPU. Zapewne dodana zostanie jeszcze optymalizacja dla gier. Dostępności omawianego chipu Qualcomma należy oczekiwać w drugiej połowie tego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Baldur's Gate 3 odpalony w Full HD przy 30 FPS na Snapdragon X Elite

 0