Bank kryptowalut Anchorage Digital zapowiada masowe zwolnienia. To reakcja na kryzys na rynku

Bank kryptowalut Anchorage Digital zapowiada masowe zwolnienia. To reakcja na kryzys na rynku

Bank kryptograficzny w San Francisco zdecydował się na zwolnienie 20% swojej siły roboczej, co stało się kolejnym zdarzeniem w serii fatalnych wydarzeń wśród banków kryptograficznych w USA. Decyzja została podjęta 14 marca w odpowiedzi na niepewność regulacyjną oraz zamknięcia trzech pożyczkodawców przyjaznych kryptowalutom w zeszłym tygodniu, w tym Silvergate Bank, Signature Bank i Silicon Valley Bank.

Bank stara się dostosować do zmieniającego się krajobrazu branży kryptograficznej, aby stawić czoła wyzwaniom makroekonomicznym wynikającym z niepewności regulacyjnej oraz zmienności rynku kryptograficznego. W tym celu bank zdecydował się na strategiczne podejście, koncentrując się na precyzyjnym obliczaniu i minimalizowaniu wydatków firmy. W ramach tego procesu zostanie przeprowadzone przegrupowanie zasobów, co wymaga trudnej, ale koniecznej decyzji o redukcji zatrudnienia. Bank poinformował o swoich planach w poście na blogu, podkreślając, że decyzja ta została opracowana w trakcie długiego procesu przeglądu. „Będziemy inicjować strategiczne przegrupowanie, aby lepiej skoncentrować nasze zasoby. Proces ten obejmuje trudną, ale konieczną decyzję o redukcji zatrudnienia. Strategiczne dostosowania zostały opracowane w trakcie długiego procesu przeglądu i w odpowiedzi na zmieniający się krajobraz, przed którym stoi branża kryptograficzna, ukształtowany przez niepewność regulacyjną w USA, szerokie wyzwania makroekonomiczne i zmienność rynku kryptograficznego”.

Anchorage Digital ogłasza zwolnienia, co jest reakcją na upadki Silvergate Bank, Signature Bank i Silicon Valley Bank. Nie wiadomo, czy bank wkrótce nie podzieli tego samego losu.

Władze USA nakazały Signature Bank i Silicon Valley Bank zamknięcie swojej działalności w dniach 10-12 marca w celu utrzymania stabilizacji gospodarki USA, po upadku banku kryptograficznego Silvergate i skutkach upadku FTX. W ciągu tygodnia trzy duże banki kryptograficzne ogłosiły upadłość pod presją rynku. Decyzja Anchorage Digital o redukcji siły roboczej w celu utrzymania działalności nie jest zaskakująca.

Anchorage Digital dodaje, że obecne warunki spowodowały zwiększony popyt na bezpieczne produkty i usługi związane z zasobami cyfrowymi, które firma zapewnia. W rzeczywistości, aktywa klientów firmy są najwyższe w historii. Jednak ta sama dynamika makroekonomiczna, rynkowa i regulacyjna stanowi przeszkodę dla ich działalności i dla całej branży kryptograficznej.

W styczniu tego roku branża kryptograficzna doświadczyła wysokiego wskaźnika redukcji zatrudnienia. Według niedawno opublikowanych danych CoinTelegraph, około 2,850 pracowników sektora kryptograficznego straciło pracę w ciągu jednego miesiąca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bank kryptowalut Anchorage Digital zapowiada masowe zwolnienia. To reakcja na kryzys na rynku

 0