Battlefield 2042 to katastrofa? Gra jest zalewana na Steam niskimi ocenami

Battlefield 2042 to katastrofa? Gra jest zalewana na Steam niskimi ocenami

Battlefield 2042 czy Call of Duty: Vanguard? To pytanie zadaje sobie niejeden gracz, który zastanawia się nad wyborem produkcji dla siebie. Użytkownicy Steam zdaje się już wydali werdykt i jest on mocno niekorzystny dla strzelanki EA DICE. Czy Battlefield 2042 to jedna z większych katastrof w tym roku w branży gamingowej?

Już beta Battlefielda 2042 cierpiała na rozmaite bolączki, ale oczekiwano, że wszelkie niedociągnięcia zostaną poprawione w finalnej wersji, co tak się nie stało. EA DICE wprawdzie stara się eliminować wszelkie błędy czy poprawia wydajność produkcji, ale nie zmieniło to negatywnego nastawienia społeczności Steam, która zalała grę niskimi ocenami. W chwili pisania wiadomości na Steam wystawiono ponad 16 tysięcy recenzji, z czego górują te w większości negatywne. Wśród zarzutów stawianych produkcji wymienia się np. brak podstawowych mechanik czy za dużo udziwnień. Dochodzi do tego kiepska optymalizacja, bugi, zepsuty netcode czy bloom faworyzujący słabszych graczy. Nie brak też pozytywnych reakcji, a do plusów zaliczany jest tryb Hard Zone oraz Portal stanowiący mieszankę poprzednich Battlefieldów.

Battlefield 2042 został zalany negatywnymi ocenami na Steam i w innych serwisach. Powodem są różne błędy czy kłopoty z optymalizacją.

Battlefield 2042 to katastrofa? Gracze zalewają grę niskimi ocenami na Steam

Battlefield 2042 pozostaje jedną z najgorzej ocenianych gier również w serwisie Metacritic, na którym wersja PC zebrała od użytkowników średnią notę na poziomie zaledwie 2.3, podczas gdy branżowi krytycy byli bardziej wyrozumiali i w ich przypadku średnia wynosi 74%. Fani są wściekli i wychodzi na to, że lepiej radzi sobie Call of Duty: Vanguard, który nie ma widocznych gołym okiem poważnych wad. Oczywiście kwestia oceny danej gry należy do każdego z nas i ktoś może uważać nowego Battlefielda za lepszą propozycję. Tymczasem EA DICE nie próżnuje i już przygotowało pierwszy, premierowy patch. Warto tu zaznaczyć, że tytuł był dostępny dla wybranych użytkowników kilka dni wcześniej, a dla wszystkich zainteresowanych zadebiutował 19 listopada.

Aktualizacja eliminuje sporo błędów technicznych, jak również kasuje kłopot z tzw. rubber bandingiem, czyli momentami, kiedy postacie poruszają się w sposób szarpany. Nie wszystko da się naprawić od razu dlatego deweloperzy zapowiedzieli, iż w ciągu najbliższych 30 dni Battlefield 2042 otrzyma dwie aktualizacje - pierwsza wyeliminuje bugi odkryte jeszcze podczas bety, natomiast druga wniesie więcej nowości dla samej rozgrywki. Cóż miejmy nadzieję, że studio upora się z kryzysem i gra będzie w pełni grywalna i zbierze lepsze oceny niż dotychczas.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 to katastrofa? Gra jest zalewana na Steam niskimi ocenami

 0