Battlefield 2042 za bardzo oddalił się od korzeni serii. Szef marki krytykuje grę

Battlefield 2042 za bardzo oddalił się od korzeni serii. Szef marki krytykuje grę

Battlefield 2042 nie jest grą, o której marzyli fani serii EA DICE, a głosy krytyczne spływają nie tylko od zwykłych graczy czy recenzentów, ale również samego szefa marki.

Vince Zampella z Electronic Arts, który odpowiada za Battlefielda wywiadzie dla Barronsa przyznał, że za porażkę najnowszej części odpowiada to, że za bardzo odeszła ona od klasycznego doświadczenia Battlefielda. "Myślę, że po prostu odeszli trochę za daleko od tego, czym jest Battlefield. Próbowali zrobić kilka rzeczy, które być może były ambitne: zwiększyć liczbę graczy itp. Nie poświęcili jednak wiele czasu na przeprowadzenie testów funkcji" – powiedział Zampella. Deweloper odniósł się tym do 128- osobowego trybu Breakthrough, który został usunięty z gry. DICE przyznało, iż chce, aby produkcja była bardziej taktyczna i dostosowana dla 64 graczy.

Vince Zampella szef Battlefielda krytykuje najnowszą odsłonę za odejście od korzeni serii.

Zampella dodał, że mechaniki same w sobie nie były złe, aczkolwiek EA DICE nie poświęciło czasu na ich dopracowanie. Krytyka ze strony człowieka odpowiedzialnego za Battlefielda, która twierdzi, iż odeszła ona od korzeni to ważny moment, bowiem możemy liczyć w przyszłości na zmiany, które przywrócą IP na dawny tor. Pewnie brzmi to teraz zbyt pięknie, ale kto wie, co się kiedyś wydarzy? Nie tylko mechanika czy brak nowej zawartości w okresie popremierowym doprowadziły do porażki BF 2042, ale też początkowe błędy czy wydajność.

Choć gra pozostaje dostępna na Originie i konsolach to przynajmniej na Steam nie przyciąga graczy, w chwili pisania wiadomości na serwerach według Steam Charts przebywa ponad 7 tysięcy graczy, z kolei w peaku było ich 100 tysięcy. Udostępnienie sezonu pierwszego prawie rok po debiucie Battlefielda 2042 było fatalnym pomysłem, a przecieki dotyczące drugiego sezonu nie napawają optymizmem. Ludzie uważają, że dodanie jednej mapy to zdecydowanie za mało. Graliście w BF 2042? Jakie macie zdanie o grze?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Battlefield 2042 za bardzo oddalił się od korzeni serii. Szef marki krytykuje grę

 0