Biden oficjalnie oskarża Chiny o atak na Microsoft. Amerykanów popiera UE, NATO i inni sojusznicy

Biden oficjalnie oskarża Chiny o atak na Microsoft. Amerykanów popiera UE, NATO i inni sojusznicy

Administracja Bidena wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jest niemal pewna, że Chiny wykorzystały luki w Microsoft Exchange do zdobycia poufnych informacji dla zysku. Biały Dom prowadził już rozmowy z rządem chińskim na temat złośliwych działań cybernetycznych, wskazując, w jaki sposób działania te szkodzą zaufaniu i stabilności w cyberprzestrzeni.

Na początku marca, dzięki lukom w Microsoft Exchange uzyskano dostęp do ponad 30000 organizacji rządowych i komercyjnych w USA. Luki te zostały wykorzystane przez „co najmniej 10 grup hakerów”, umożliwiając im zdalne kontrolowanie serwerów za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Pod koniec marca, większość serwerów Microsoft Exchange otrzymało aktualizację, naprawiające problem. Według administracji Bidena hakerzy z chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego (MSS) wykorzystali błędy zabezpieczeń do ataków ransomware, wymuszeń, kradzieży kryptowalut i innych przestępstw, których ofiary rozsiane są po całym świecie. Spowodowało to miliardy dolarów strat w kategoriach własności intelektualnej, informacji zastrzeżonych, okupów i działaniach naprawczych.

Administracja Bidena wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jest niemal pewna, że Chiny wykorzystały luki w Microsoft Exchange do zdobycia poufnych informacji.

Oskarżenia Białego Domu popierają sojusznicy i partnerzy USA, w tym Unia Europejska, Wielka Brytania i NATO. Również Departament Sprawiedliwości USA wskazał, że cztery osoby pracujące dla chińskiego MSS zostały oskarżone o atakowanie wielu podmiotów i organizacji w latach 2011-2018, których celem były m.in. lotnictwo, obrona, edukacja, rząd, opieka zdrowotna, biofarmaceutyka i przemysł morski i inne.

Brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego (NCSC) i Rada Unii Europejskiej również wydały oświadczenia potępiające złośliwe działania cybernetyczne Chin i popierające stanowisko USA wobec tych ataków. W odpowiedzi na ataki wykorzystujące luki w Microsoft Exchange, USA będą wzmacniać cyberobronę. Pierwsze kroki obejmują upewnienie się, że cyberprzestępcy nie mają już dostępu do sieci publicznych i prywatnych, oraz dodanie prywatnych firm do nowego modelu reagowania na incydenty cybernetyczne rządu USA.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Biden oficjalnie oskarża Chiny o atak na Microsoft. Amerykanów popiera UE, NATO i inni sojusznicy

 0