Bill Gates: Kryptowaluty i NFT są napędzane "teorią większego głupca"

Bill Gates: Kryptowaluty i NFT są napędzane "teorią większego głupca"

Bill Gates nigdy nie był fanem kryptowalut, co wielokrotnie podkreślał w swoich wypowiedziach. Gdyby jednak ktoś   nie zrozumiał jego wcześniejszych przekazów, Gates ponownie potępił kryptowaluty, określając je jako aktywa "w 100% oparte na teorii większego głupca".

Podczas  konferencji poświęconej zmianom klimatu, którą zorganizował TechCrunch,  Gates wypowiedział się na temat kryptowalut i tokenów NFT. Stwierdził, że są to przewartościowane aktywa, które ktoś inny później kupuje za jeszcze wyższą cenę, w myśl teorii "większego głupca". Odniósł się również do popularnej i drogiej kolekcji Bored Ape Yacht Club NFT i innych  podobnych, stwierdzając, że "drogie cyfrowe zdjęcia małp ogromnie poprawią świat". Były szef Microsoftu ponownie zwrócił  również uwagę na anonimowość związaną z kryptowalutami, które są atrakcyjne dla przestępców. Już w 2018 r. mówił, że krypto jest wykorzystywane do kupowania leków, co czyni go rzadką technologią, która może powodować śmierć w dość bezpośredni sposób. 

Bill Gates kolejny raz skrytykował kryptowaluty i tokeny NFT, dodając, że są to aktywa "w 100% oparte na teorii większego głupca".

Gates powtórzył również stwierdzenia Warrena Buffetta, który nienawidzi kryptowalut i niewymiennych tokenów NFT, mówiąc, że woli inwestycje z namacalną wydajnością, takie jak farmy i firmy wytwarzające produkty. Dyrektor generalny Berkshire Hathaway Buffett powiedział niedawno, że zapłaciłby 25 miliardów dolarów za 1% udziałów we wszystkich gruntach rolnych w Stanach Zjednoczonych, ale nie zapłaciłby 25 dolarów za wszystkie bitcoiny na świecie.

Bill Gates już rok temu ostrzegał przed ślepym podążaniem za wpisami Elona Muska, który często jednym słowem potrafił zachęcić do kupowania konkretnej kryptowaluty, przez co wiele osób  uważało go za zwykłego spekulanta. "Moja ogólna myśl była taka, że ​​jeśli masz mniej pieniędzy niż Elon, prawdopodobnie powinieneś uważać" – mówił Gates,  a patrząc na ostatnie spadki wartości Bitcoina i innych, niektórzy z pewnością przyznają mu rację. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bill Gates: Kryptowaluty i NFT są napędzane "teorią większego głupca"

 0