Bill Gates: Plany Elona Muska i wolność słowa pogorszą Twittera

Bill Gates: Plany Elona Muska i wolność słowa pogorszą Twittera

Miliarderzy Elon Musk i Bill Gates od dawna nie pałają do siebie sympatią. Mają znacznie odmienne poglądy na wiele tematów i nie szczędzą sobie uszczypliwości w mediach. Były CEO Microsoftu wypowiedział się również na temat planów Muska co do Twittera - oczywiście je krytykując. 

Bill Gates uważa, że cenzura jest konieczna, a działania Elona Muska jedynie pogorszą sytuację na Twitterze. Podczas konferencji Wall Street Journal CEO Summit jednym z prelegentów był współzałożyciel Microsoftu, który zakwestionował plan Muska wobec zmian w moderacji oraz samego Twittera. "Jak on się czuje ze stwierdzeniami, że 'szczepionki zabijają ludzi' albo że 'Bill Gates śledzi ludzi'?" pytał Gates. "Jakie są jego cele, co to w końcu będzie? Czy to pasuje do idei mniej ekstremalnych kłamstw rozpowszechniających się tak szybko [i] dziwnych teorii spiskowych? Czy podziela ten cel, czy nie?".

Bill Gates wielokrotnie spierał się z Elonem Muskiem. Miliarderzy mają również odmienne zdanie co do wolności słowa.

Bill Gates przyznał, że osiągnięcia Muska w innych firmach są imponujące, określając jego dokonania w Tesli i SpaceX za "oszałamiające". Gates powiedział, że wierzy, iż Musk wykonał dobrą robotę, tworząc świetny zespół inżynierów w tych firmach. "Wątpię, że stanie się to tym razem, ale powinniśmy mieć otwarty umysł i nigdy nie lekceważyć Elona" – powiedział.

Musk i Gates stoją w opozycji jeśli chodzi o wolność słowa. Gates powiedział, że planuje założyć 3000-osobową jednostkę do spraw mediów społecznościowych, aby w przyszłości pomóc w rozpowszechnianiu dokładnych informacji o szczepionkach. Podkreślił, że "dobre przesłania" muszą być przekazywane przez ludzi ufających społeczności, takich jak przywódcy polityczni i etniczni.

Niedawno miliarderzy kolejny raz się poróżnili, gdy Bill Gates zadzwonił do Elona Muska aby porozmawiać o "filantropii w sprawie zmian klimatycznych". Nowy szef Twittera zapytał, czy dalej gra on na spadek wartości akcji i posiada pół miliarda dolarów w tzw. krótkiej pozycji w akcjach Tesli. Elon wyśmiał również publiczne wygląd Gatesa na Twitterze. Wcześniej publicznie spierali się na wiele tematów: od COVID-19 po kolonizację Marsa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bill Gates: Plany Elona Muska i wolność słowa pogorszą Twittera

 0