BioShock 4. Oficjalna zapowiedź gry coraz bliżej

BioShock 4. Oficjalna zapowiedź gry coraz bliżej

BioShock niegdyś popularna seria, dziś już nieco zakurzona. IP jednak nie przeszło do historii, ponieważ w przygotowaniu jest czwarta odsłona i być może w najbliższej przyszłości zostanie oficjalnie zapowiedziana.

W 2019 roku 2K Games ogłosiło powstanie studia Cloud Chamber, a także przyznało, że trwają prace nad nową grą w uniwersum BioShocka. Po trzech latach o czwórce jest cicho i nie możemy liczyć na konkretne informacje dotyczące projektu, aczkolwiek jeszcze w tym roku sytuacja ma ulec zmianie. Nowa plotka sugeruje, że Cloud Chamber wraz z 2K Games ujawnią BioShocka 4 w 2022 roku, co nie stanowi zaskoczenia, gdyż według wcześniejszych doniesień produkcja była gotowa do zapowiedzi w 2021 roku. Spekulacja pochodzi od Oops Leaks, który ujawnia różne wiadomości ze świata gier. Mimo wszystko należy do niej podchodzić z dystansem licząc, że tytuł faktycznie będzie ujawniony w bieżącym roku.

BioShock 4 ma zostać zapowiedziany w 2022 roku.

BioShock 4. Oficjalna zapowiedź gry coraz bliżej

Zgodnie z już dostępnymi rewelacjami akcja BioShocka 4 powinna zostać umieszczona w dystopijnym świecie podzielonym na dwa miasta, z czego jedne będzie zlokalizowane pod ziemią. Miasto na powierzchni zamieszkują bogaci oraz wolni ludzie, a rządzi nimi doświadczony przedsiębiorca. Druga lokacja stanowi zupełnie przeciwieństwo pierwszej, natomiast poziom życia nie jest w niej zbyt wysoki. Samo społeczeństwo odizolowano od reszty świata. Do gry trafi też nowy rodzaj oponentów. BioShock 4 ma działać na silniku Unreal Engine 5.

BioShock to seria, za której stworzenie odpowiada 2K Boston (obecnie Irrational Games). Pierwsza część zadebiutowała w 2007 roku na PC i konsoli Xbox 360, a później udostępniono ją także na PlayStation 3. W 2010 roku do sklepów trafił BioShock 2, z kolei w 2013 roku mogliśmy zagrać w ostatni epizod BioShock Infinite. Pierwsza część odpowiada o alternatywnej wersji lat 60. i rozbitku Jacku, który w wyniku katastrofy lotniczej trafia do antyutopijnego miasta Rapture i musi pokonać zmutowanych mieszkańców.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: BioShock 4. Oficjalna zapowiedź gry coraz bliżej

 0