Techland zapowiada nową grę AAA - RPG z otwartym światem w klimatach fantasy

Techland zapowiada nową grę AAA - RPG z otwartym światem w klimatach fantasy

Techland to najbardziej rozpoznawalne po CD Projekt Red polskie studio, deweloper wypłynął na szerokie wody wraz z marką Dying Light, która okazała się dużym hitem (niedawno zadebiutowała druga część gry), ale okazuje się, że firma nie zamierza koncentrować się jedynie na grach o zombie z parkourowymi elementami.

Techland zapowiedział właśnie, że pracuje nad zupełnie nowym, bardzo ambitnym projektem AAA i choć nowa gra studia także oferować będzie otwarty świat, to jednak dość daleko będzie odbiegać klimatem od Dying Light. Będzie to bowiem fantasy RPG, które naszpikowane ma być akcją, czego można było się jednak spodziewać po tej ekipie. „Naszą ambicją jest wprowadzenie zupełnie nowego IP, znacznie różniącego się od tego, co robiliśmy przez ostatnie kilka lat” – powiedział Paweł Marchewka, dyrektor generalny Techlandu, wypowiadając się na temat tego tajemniczego projektu. „Chcemy stworzyć w pełni next-genowe doświadczenie”.

Techland zapowiedział właśnie, że pracuje nad zupełnie nowym, bardzo ambitnym projektem AAA z otwartym światem.

Zapowiedź nie zdradza nawet nazwy gry fantasy, ponieważ ta wciąż znajduje się na wczesnym etapie produkcji. Otrzymaliśmy jedynie grafikę koncepcyjną, którą możecie zobaczyć powyżej. Polskie studio chce bardzo mocno rozbudować zespół deweloperski do tego projektu, a to ogłoszenie stanowić ma jednocześnie zaproszenie dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do zespołu.

Trzeba przyznać jednak, że już obecny skład, pracujący nad tym projektem, prezentuje się bardzo zacnie. W projekt zaangażowane są bowiem osoby z dużym doświadczeniem, które wcześniej miały okazję pracować choćby nad takimi tytułami jak Wiedźmin i Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED, Deathloop od Arkane Studios, a nawet Horizon Zero Dawn od Guerilla Games. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę udostępnioną przez Techland:

  • Karolina Stachyra - reżyser kreatywna, wcześniej pracowała dla CD Projekt Red przy Wiedźminie 2: Zabójcach królów, Wiedźminie 3: Dzikim Gonie oraz dodatkach do trzeciej części. 
  • Arkadiusz Borowik - główny twórca narracji, wcześniej pracował dla CD Projekt Red przy Wiedźminie 2: Zabójcach królów, Wiedźminie 3: Dzikim Gonie oraz dodatkach do trzeciej części. 
  • Bartosz Ochman - reżyser otwartego świata, który wcześniej pracował nad Cyberpunk 2077 i Wiedźminem 3: Dziki Gon.
  • Mario Maltezos - reżyser kreatywny, wcześniej współpracował z Ubisoftem (Prince of Persia: Piaski czasu), Warner Bros (Mad Max) i Microsoftem.
  • David McClure - główny projektant gry, wcześniej związany z Arkane Studios (Deathloop), Deep Silver i Playground Games.
  • Kevin Quaid - główny animator, 8 lat doświadczenia z Guerilla Games, pracował nad Horizon Zero Dawn i dodatkiem The Frozen Wilds.
  • Marcin Surosz - główny projektant UI/UX z niesamowitymi umiejętnościami, które przydają się w określaniu potrzeb graczy, wcześniej pracował w People Can Fly.

Marchewka dodał, że pełne ujawnienie nastąpi „we właściwym czasie” i nikt nie wie, kiedy to nastąpi. Biorąc pod uwagę, że projekt jest przedsięwzięciem „nowej generacji”, to można zakładać, że pojawi się tylko na PC, Xbox Series X|S i PlayStation 5. Techland obecnie pracuje również nad nowym DLC i rozszerzeniami do Dying Light 2. Studio zobowiązało się do pięcioletniego wsparcia tego tytułu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Techland zapowiada nową grę AAA - RPG z otwartym światem w klimatach fantasy

 0