Mafia 4 – informacje o grze zdradzają miejsce akcji i głównych bohaterów

Mafia 4 – informacje o grze zdradzają miejsce akcji i głównych bohaterów

Mafia to niegdyś popularna, dziś już nieco zapomniana seria, za której powstanie odpowiada czeskie studio 2K Czech. O marce znów zrobiło się głośno prawie dwa lata temu za sprawą odświeżonej trylogii w tym remake'u oryginalnej części z 2002 roku. Nie jest jednak tajemnicą, że gracze najchętniej zagraliby w pełnoprawny czwarty epizod. Być może poznaliśmy miejsce akcji ewentualnej produkcji.

Ostatnia gra z serii Mafia (nie licząc nowych wersji starszych epizodów) zadebiutowała w 2016 roku i została średnio odebrania przez fanów za sprawą przeciętnej kampanii fabularnej, błędów czy kłopotów z wydajnością. Nic więc dziwnego, że IP odstawiono na półkę, kilka lat później przywracając do życia oryginalną trylogię, z czego jedynka dostała remake, który całkiem dobrze ocenili branżowi krytycy oraz społeczność. Mafia 4 ma powstawać, a za grę odpowiada Hangar 13, którego szeregi opuścił szef ekipy Hayden Blackman. Najnowsza plotka ujawnia potencjalne miejsce akcji produkcji. Podczas przygody trafimy do Włoch, dokładniej na Sycylię, zaś opowieść rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku przybliży nam działalność włoskiej mafii.

Akcja Mafii 4 ma rozgrywać się na Sycylii i opowiadać o losach rodziny Salieri.

Główną rolę odegra doskonale znana z pierwszej Mafii rodzina Salieri, aczkolwiek nie wiemy, czy pokierujemy poczynaniami samego Dona Salieri, który był szefem organizacji, w której działał główny bohater jedynki Tommy Angelo. Fabuła obejmie losy tej rodziny aż do momentu dojścia Saleriego do władzy. Będzie to prequel wcześniejszych gier z serii zawierający liniową rozgrywkę, więc o swobodzie znanej z Grand Theft Auto raczej należy zapomnieć, chociaż Mafię od początku nastawiono na rozgrywkę dla pojedynczego gracza lubiącą prowadzić gracza za rączkę. Źródłem tych rewelacji jest leaker Shpeshal_Nick, który ujawnił je w podcaście XboxEra.

Tradycyjnie do wszelkich plotek radzimy podchodzić z dystansem. Z pewnością przedstawienie charakterystycznego bossa notorycznie palącego cygara z jedynki oraz jego rodziny byłoby krokiem w dobrą stronę. Do tego Włochy i rządzące Sycylią organizacje przestępcze dodałyby grze dodatkowego smaczku. O tym, że odświeżenie Mafii opłaciło się świadczą dane sprzedaży opublikowane zaraz po premierze trylogii. Wynika z nich, iż pakiet kupiło ponad 2 milion graczy. Graliście w Mafię? Co sądzicie o tej marce?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mafia 4 – informacje o grze zdradzają miejsce akcji i głównych bohaterów

 0