Polacy chcieli stworzyć grę w uniwersum "Obcego". I pewnie by się udało, gdyby nie Disney

Polacy chcieli stworzyć grę w uniwersum "Obcego". I pewnie by się udało, gdyby nie Disney

Polskie studio Bloober Team planowało stworzyć grę w uniwersum "Obcego". Niestety, na drodze stanął Disney.

Jeszcze niedawno z oficjalnych informacji wynikało, że krakowski deweloper pracuje nad dwoma nieogłoszonymi projektami, kryjącymi się pod nazwami kodowymi Dum Spiro i Black. Teraz dowiadujemy się, że swego czasu pod tym drugim, enigmatycznym kryptonimym kryła się gra wideo osadzona w uniwersum "Obcego". Bloober Team (zespół znany m.in. z Layers of Fear, Observera, Blair Witch i The Medium) nie mógł jednak zrealizować swojego pomysłu z powodu umowy zawartej między 20th Century Fox a Disneyem. Pierwszej wytwórni pomysł się spodobał, ale drugiej już nie, przez co krakowianie musieli zmienić koncepcję. Co prawda prawa do marki są w rękach 20th Century Fox, ale w ramach współpracy z Disneyem przedstawiciele koncernu Myszki Miki też mają coś do powiedzenia w sprawach jej rozwoju.

Bloober Team chciał stworzyć grę wideo z ksenomorfami, ale ostatecznie projekt porzucono, ponieważ na jego realizację nie zgodził się Disney.

Według przecieków, które trafiły do sieci, Bloober Team planował stworzenie pierwszoosobowej gry z dużym naciskiem na fabułę i wyborami mającymi wpływ na dalszy ciąg historii. Gameplay miał się opierać na elementach skradankowych oraz na brutalnych walkach. Gracz miał być zdecydowanie słabszy niż jego przeciwnik - ksenomorfy - i w miarę możliwości unikać otwartych starć. Najciekawiej zapowiadał się czas akcji. Porzucona gra w uniwersum "Obcego" od Bloober Team miała rozgrywać się w... średniowieczu.

Bloober Team nie skomentował powyższych doniesień. Jednak warto przypomnieć, że Tomasz Gawlikowski, który odpowiada w krakowskim zespole za marketing, przyznał w wywiadzie dla IGN, że prace nad projektem Black w pierwotnej wersji porzucono. W pewnym momencie zmieniono pomysł na grę. Obecnie produkcja toczy się dalej, ale co ostatecznie zamierza nam przedstawić rodzimy deweloper, tego dowiemy się dopiero za jakiś czas. Wiadomo tylko, że obecna koncepcja znacząco różni się od tej pierwotnej. Tak czy inaczej, znając upodobanie Bloober Team do horrorów, prawdopodobnie czeka nas intensywna przygoda z intensywną atmosferą i elementami grozy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polacy chcieli stworzyć grę w uniwersum "Obcego". I pewnie by się udało, gdyby nie Disney

 0