Elden Ring pokazało innym grom, gdzie ich miejsce. Fenomenalne wyniki sprzedaży

Elden Ring pokazało innym grom, gdzie ich miejsce. Fenomenalne wyniki sprzedaży

Wiedzieliśmy, że Elden Ring od studia From Software sprzeda się dobrze, ale najnowsze wyniki zaskoczyły chyba nawet samych twórców.

Namco Bandai (wydawca) ogłosiło, że Elden Ring w okresie od premiery, która miała miejsce 25 lutego, aż do 31 marca sprzedało się w nakładzie 13,4 mln egzemplarzy. Co więcej, sprzedaż zdaje się nie zwalniać - 16 marca w rękach graczy było 12 mln kopii, co oznacza, że kolejne 13,4 mln sprzedało się w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Na razie nie wiemy, co było dalej, ale niewykluczone, że w tej chwili gra zbliża się do 20 mln sprzedanych egzemplarzy. Tym samym mamy absolutny przebój, który zdetronizował inne tegoroczne przeboje - Horizon: Forbidden West czy rodzime Dying Light 2: Stay Human.

Elden Ring tylko do 31 marca sprzedało się w nakładzie 13,4 mln egzemplarzy. Wynik ten osiągnął w ciągu nieco ponad miesiąca od premiery.

To absolutnie fenomenalny wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że Elden Ring to z jednej strony tytuł bardzo popularny, ale z drugiej - skierowany do dosyć specyficznej grupy graczy. Pomimo pewnych ułatwień najnowsza produkcja studia From Software jest bardzo wymagająca i niedoświadczeni odbiorcy raczej się od niej odbiją. Japończycy zrobili szereg ukłonów w stronę casualowych graczy (dodali m.in. krótki samouczek czy światło, które cały czas wskazuje nam ścieżkę do celu), ale poziom trudności Elden Ring i tak można porównać do tego znanego z Dark Souls, Bloodborne'a, czy Sekiro: Shadows Die Twice.

Tak duża popularność Elden Ring mogła spowodować m.in. spadek zainteresowania innym przebojem z początku tego roku - Horizon: Forbidden West. W ostatnim czasie sprzedaż exclusive'a z PlayStation w Wielkiej Brytanii spadła o około 80 proc. Analitycy i dziennikarze branżowi wskazują, że przyczyną tego stanu rzeczy może być nieustająca graczy sięgających po produkcję From Software. Nie ma się co dziwić, skoro Elden Ring to jedna z najlepiej ocenionych gier w historii. Jej średnia nota w portalu Metacritic wynosi 9,6/10 (zaraz po premierze sięgała nawet 9,7/10).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elden Ring pokazało innym grom, gdzie ich miejsce. Fenomenalne wyniki sprzedaży

 0