Nintendo Switch wyprzedziło PlayStation 4 pod względem sprzedaży

Nintendo Switch wyprzedziło PlayStation 4 pod względem sprzedaży

Nintendo Switch wciąż znajduje nowych nabywców i pod względem ogólnej sprzedaży wyprzedziło PlayStation 4 w Stanach Zjednoczonych.

Nintendo Switch jest wciąż najpopularniejszym urządzeniem do gier, które bije rekordy popularności i nie spada ze szczytu list bestsellerów. W minionym miesiącu Switch osiągnął najwyższy poziom sprzedaży jednostkowej w USA, a pod względem całkowitej sprzedaży w Stanach Zjednoczonych prześcignął PlayStation 4  i zajmuje czwarte miejsce wśród najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów w Ameryce, za PS2, Xboksem 360 i Nintendo Wii. Dla porównania, według danych NPD, Wii sprzedało się w 30 milionach egzemplarzy, Xbox 360 w 38,8 milionach, a PS2 jest na pierwszym miejscu z 46,4 milionami sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych.

Choć początkowo analitycy nie wróżyli konsoli Nintendo Switch sukcesu, to hybrydowa konstrukcja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Switch jest jak dotąd najlepiej sprzedającą się konsolą tego roku w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy amerykański Xbox ustępuje pola swojemu japońskiemu rywalowi. Seria Xbox zajmuje drugie miejsce pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy zarówno w kwietniu, jak i w całym roku 2022. Jednak to konsola Microsoftu wygenerowała w tym roku najwięcej dolarów spośród wszystkich platform.

Po pięciu latach od premiery Switch rywalizuje z Wii o tytuł najlepiej sprzedającej się konsoli domowej w historii firmy. Tak duży sukces urządzenia dla wielu może jednak być zaskoczeniem, bo podczas premiery w 2017 roku powszechnie spekulowano, że gracze nie zrozumieją idei hybrydowego systemu i Switch podzieli los innej innowacji - Wii U, które osiągało bardzo słabe wyniki sprzedaży. Jak widać, przewidywania te bardzo minęły się z rzeczywistością. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch wyprzedziło PlayStation 4 pod względem sprzedaży

 0