Bitmain składa zamówienia na układy ASIC wyprodukowane w 5 nm przez TSMC

Bitmain składa zamówienia na układy ASIC wyprodukowane w 5 nm przez TSMC

Gigant sprzętu do wydobywania kryptowalut Bitmain podobno będzie korzystał z usług TSMC do produkcji specjalizowanych układów scalonych ASIC przy użyciu 5-nanometrowego procesu produkcyjnego tajwańskiej firmy. Według raportu DigiTimes, zamówienia na chipy w technologii 5 nm z TSMC rozpoczną się na początku trzeciego kwartału, a następnie znacznie wzrosną w pierwszym kwartale 2022 r.  Poprawiona wydajność energetyczna procesu N5 byłaby odpowiednia dla koparek, a ceny Bitcoinów i https://www.youtube.com/watch?v=nNFa-HKTV4Y osiągają rekordowe poziomy, więc popyt prawdopodobnie pozostanie wysoki przez jakiś czas. 

Bitmain będzie korzystał w fabryk TSMC. Firma złoży zamówienia na układy ASIC do koparek kryptowalut, korzystając z procesu 5 nm.

Problem polega na tym, że zamówienia od Bitmain mogą wpływać na inne produkty oparte na technologii 5 nm. Użycie 5nm to dobra wiadomość dla produktów Bitmain, ponieważ może poprawić ich wydajność i efektywność. Nadchodzący Antminer E9 Ethereum tej firmy oferuje wydajność na poziomie 3 GH/s, co odpowiada 32 kartom RTX 3080 przy 2556 W. Nie wiadomo, ile dokładnie mocy produkcyjnych 5 nm zajmie Bitmain. Na początku tego roku analitycy przewidywali, że TSMC zwiększy wydajność N5 z 55000 - 60000 wafli miesięcznie do 110000 - 120000, więc miejmy nadzieję, że górnicze układy ASIC mogą nie bedą mieć dużego wpływu.

W tej chwili największym klientem N5 jest Apple, który wykorzystuje ten proces w swoich układach A14 Bionic (iPhone 12, iPad Air) i M1 w najnowszych komputerach Mac i iPad Pro. Architektura AMD Zen 4 ma również korzystać z procesu 5 nm i ma trafić do produkcji jeszcze w tym roku. Wkrótce również firmy Qualcomm i MediaTek zaczną używać technologii produkcji N5 do produkcji swoich mobilnych SoC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bitmain składa zamówienia na układy ASIC wyprodukowane w 5 nm przez TSMC

 0