Black Myth: Wukong - chińska gra wygląda coraz lepiej. Kiedy ta premiera?

Black Myth: Wukong - chińska gra wygląda coraz lepiej. Kiedy ta premiera?

W sieci pojawiły się właśnie dwa nowe materiały wideo prezentujące grę Black Myth: Wukong, w tym rozgrywkę z ray tracingiem i DLSS, a także sześć minut cut-scenek w grze. Nie da się ukryć, że chińska produkcja z każdym kolejnym wideo prezentuje się coraz bardziej imponująco. 

Co ciekawe od pierwszej zapowiedzi sprzed dwóch lat, chiński deweloper Game Science Studio co roku w sierpniu publikuje nowe materiały z nadchodzącego RPG akcji Black Myth: Wukong. Tytuł ten od samego początku zachwyca oprawą, ale i dynamiczną, niezwykle efektowną i wymagającą rozgrywką (zdaje się, że może rzucić wyzwanie grom od FromSoftware). 

W sieci pojawiły się właśnie dwa nowe materiały wideo prezentujące grę Black Myth: Wukong, w tym rozgrywkę z ray tracingiem i DLSS.

W piątek studio udostępniło nowy ośmiominutowy film z rozgrywki i sześciominutową scenkę przerywnikową z gry. Podobnie jak zeszłoroczna prezentacja, koncentrująca się na możliwościach Unreal Engine 5, pierwsze wideo ma być wizytówką technologii skalowania opartej na sztucznej inteligencji NVIDIA DLSS i możemy zobaczyć, jak wpływa ona na liczbę klatek na sekundę w grze (choć rok dodatkowej pracy nie jest tu także bez znaczenia). W porównaniu z zeszłorocznym zwiastunem akcja jest płynniejsza i spadki fpsów są zdecydowanie mniejsze.

Widzimy również, że Game Science Studio miesza w formule From Software’s Souls i to na kilka interesujących sposobów. Jednym z przykładów jest roślina, którą protagonista zbiera w jednej trzeciej klipu. Kiedy ma wyciągnąć ją z ziemi, roślina okazuje się wrogiem, który może unieruchomić gracza w miejscu, pozostawiając go podatnym na silne ataki. To oczywiście zabawne nawiązanie do skrzyń mimików z serii Dark Souls. Jeśli chodzi o zwiastun z cut-scenką, oferuje świeże spojrzenie na historię inspirowaną Podróżą na Zachód. Trudno powiedzieć, jakie znaczenie ma ta scena dla szerszej historii, ale studio ma niewątpliwie talent do animacji.

Niestety żaden zwiastun nie ujawnia premiery gry. W 2020 roku Game Science Studio powiedziało, że ma nadzieję na wypuszczenie Black Myth: Wukong na PC i konsole do 2023 roku, ale obecnie wydaje się to mało prawdopodobne.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Black Myth: Wukong - chińska gra wygląda coraz lepiej. Kiedy ta premiera?

 0