Blik dołącza do ważnego międzynarodowego systemu

Blik dołącza do ważnego międzynarodowego systemu

Blik jest w Polsce dość popularnym środkiem płatniczym, który z powodzeniem zastępuje karty czy zwykłe przelewy. Operator usługi potwierdził, że wchodzi ona do międzynarodowego systemu bankowego.

Jak informuje serwis cashless.pl, Polski Standard Płatności kontrolujący Blika, stał się członkiem zagranicznego systemu SWIFT, który pozwala na realizację płatności międzynarodowych. PSP w kwietniu przeszedł pomyślnie odpowiedni proces i nic nie stanęło na przeszkodzie, by zasilił szeregi tej organizacji. Według operatora platformy uczestnictwo to ma głównie umożliwić realizację transakcji w walucie euro. Nie brak opinii, że wejście Blika do systemu SWIFT oznacza dalszą międzynarodową ekspansję usługi na światowych rynkach. Przypomnijmy, iż Blik pozwala na dokonywanie płatności na zagranicznych platformach e-commerce.

Blik dołączył do systemu SWIFT.

Blik dołącza do ważnej międzynarodowej organizacji

Następnym etapem powinno być płacenie Blikiem na zagraniczne numery telefonów (obecnie da się przesłać środki na polskie numery). Rewolucją dla Blika z pewnością będzie udostępnienie go w ofercie międzynarodowych banków i co ciekawe pewne prace nad tym już trwają, aczkolwiek na efekty należy jeszcze poczekać. Pierwszym krajem zagranicznym krajem, do którego trafi Blik jest Rumunia (w tym przypadku proces udostępnienia platformy pozostaje w zaawansowanym stadium). Cóż dobrze, że Blik się rozwija, ponieważ to naprawdę ciekawe rozwiązanie ułatwiające współczesne bankowanie w tym wypłaty z bankomatów.

Tak jak wspominaliśmy Blik to bardzo popularne w Polsce rozwiązanie. Według danych Polskiego Standardu Płatności z platformy na koniec 2021 roku aktywnie korzystało 10 milionów użytkowników, którzy w czwartym kwartale wykonali 40 milionów transakcji, z czego w całym zeszłym roku było ich aż 763 mln. Łączna wartość transakcji w ostatnim kwartale 2021 roku wyniosła 32,6 mld zł, natomiast rok zamknął się kwotą 103,3 mld złotych. Z Blika korzysta około 21,6 milionów aplikacji. Możliwość wykonania przelewem Blikiem, bez konieczności podania numeru konta bankowego oferuje już 13 banków.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blik dołącza do ważnego międzynarodowego systemu

 0