Blokada LHR przed kopaniem kryptowalut na kartach NVIDII ominięta - wystarczy kopać 2 monety naraz

Blokada LHR przed kopaniem kryptowalut na kartach NVIDII ominięta - wystarczy kopać 2 monety naraz

Górnicy szukają coraz kreatywniejszych sposobów ominięcia ograniczenia kopania kryptowalut i są bliżej całkowitego złamania blokady LHR wprowadzonej przez NVIDIĘ w nowych edycjach kart graficznych Ampere. Tym razem pomysł zakłada kopanie dwóch kryptowalut jednocześnie i jak się okazuje - to działa.

T-Rex to kolejne oprogramowanie do kopania kryptowalut. Tym razem jednak można wykorzystać niemal całą moc karty graficznej. Podobnie jak w przypadku NBMinera, T-Rex przywraca do 70% wydajność kopania na kartach graficznych GeForce RTX z serii 30 (Ampere) LHR. Jednak T-Rex pozwala użytkownikom kopać do dwóch różnych kryptowalut jednocześnie, dzięki czemu mogą wykorzystać pozostałe 30% mocy do wydobywania innej waluty. Póki co wciąż nie można wydobyć pełni mocy karty graficznej, ale jest już bardzo blisko. Po włączeniu nowej opcji podwójnego kopania w T-Rex, użytkownicy mogą przeznaczyć do 30% wydajności na Ethereum (ETH), a pozostałe 70% na inną kryptowalutę, taką jak Ergo (ERG), Ravencoin (RVN) lub Cornflux (CFX). Niestety nie działa to na odwrót i nie można większości mocy przeznaczyć na najbardziej opłacalne ETH, co ma zapewne związek z wykrywaniem algorytmów przez oprogramowanie NVIDII.

Górnicy ominęli blokadę kopania kryptowalut na kartach NVIDII z LHR. T-Rex pozwala kopać 2 monety jednocześnie. Użytkownicy mogą przeznaczyć do 30% wydajności na Ethereum (ETH), a pozostałe 70% na inną kryptowalutę, taką jak Ergo (ERG), Ravencoin (RVN) lub Cornflux (CFX).

Niestety nie każda karta graficzna Ampere będzie w stanie obsłużyć wszystkie różne kombinacje, co ma związek z zapotrzebowaniem na VRAM. Na przykład wydobycie Ethereum i Ergo wymaga ponad 8 GB pamięci VRAM, podczas gdy Ethereum z Ravencoin lub Cornflux potrzebuje ponad 10 GB VRAM. Oznacza to, że karty takie jak GeForce RTX 3060 Ti i GeForce RTX 3070 nie będą współpracować z funkcją podwójnego kopania T-Rexa, ponieważ mają tylko 8 GB pamięci GDDR6. Sprawdzi się natomiast tańszy RTX 3060 z 12 GB pamięci.

NVIDIA tym razem bardziej się postarała w zabezpieczeniach, nieco bardziej utrudniając życie górnikom niż w pierwszym podejściu, blokując wydobycie na poziomie sterownika, a potem udostępniając samemu sterownik bez blokady. Same ograniczenia mogą jednak stracić na ważności, bo najbardziej opłacalna kryptowaluta, którą kopie się za pomocą GPU, czyli Ethereum, ma przejść z protokołu Proof-of-Work (POW) na protokół Proof-of-Stake (POS), co w dużym stopniu wyeliminuje zapotrzebowanie na karty graficzne w tym segmencie. W maju Carl Beekhuizen z Fundacji Ethereum potwierdził, że przejście zostanie zakończone w "nadchodzących miesiącach".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blokada LHR przed kopaniem kryptowalut na kartach NVIDII ominięta - wystarczy kopać 2 monety naraz

 0