Blue Tiger prezentuje pierwsze bezprzewodowe słuchawki zasilane energią słoneczną

Blue Tiger prezentuje pierwsze bezprzewodowe słuchawki zasilane energią słoneczną

Firma Blue Tiger zaprezentowała headset, który wykorzystuje energię słoneczną do nieograniczonego użytkowania bez konieczności konwencjonalnego ładowania. 

Firma pozycjonuje te słuchawki jako wysokiej jakości zestaw słuchawkowy do mobilnego użytkowania. W ubiegłym tygodniu sprzęt został ujawniony na targach CES 2022 i ma zostać wypuszczony na rynek wiosną tego roku, ale nie ujawniono jeszcze jego ceny. 

Słuchawki Solare firmy Blue Tiger wykorzystują opaskę z ogniwami słonecznymi Powerfoyle, aby zapewnić ciągłe ładowanie w oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym.

Pierwsze bezprzewodowe słuchawki zasilaną energię słoneczną

Słuchawki Solare firmy Blue Tiger wykorzystują opaskę z ogniwami słonecznymi Powerfoyle, aby zapewnić ciągłe ładowanie w oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym. Blue Tiger zaprojektował ten sprzęt do ciągłego użytkowania w ruchu. Urbanista i Adidas również mają już słuchawki zasilane energią słoneczną, które wykorzystują technologię Powerfoyle, ale nie w takim zakresie. Firma produkująca odzież rowerową POC używa z kolei technologii Powerfoyle do zintegrowanych świateł zasilanych energią słoneczną w swoim kasku rowerowym.

Solare wyróżniać mają się 97-procentową redukcją szumów, a headset do tego może działać w zakresie od -40 do 50℃, wykorzystuje Bluetooth 5.1 o zasięgu ok. 90 metrów i jest kompatybilny z Siri i Asystentem Google. Blue Tiger twierdzi również, że zestaw słuchawkowy spełnia wojskową specyfikację MIL-STD-810 dotyczącą odporności w ekstremalnych warunkach, ale nie musi to oznaczać, że przeszedł rzeczywiste testy wojskowe.

Pierwsze bezprzewodowe słuchawki zasilaną energię słoneczną

Kapituła nagród CES 2022 Innovation Awards przyznała firmie Solare wyróżnienie, nazywając ten produkt słuchawkami klasy wojskowej, wykorzystującymi zrównoważoną energię. Wyróżnianie otrzymały także mobilne procesory AMD z serii Ryzen 6000, autonomiczny dron do robienia selfie, niektóre nowe telewizory LG, czujnik funkcji życiowych pasażera pojazdu, lampka do czytania zaprojektowana, aby pomóc osobom z dysleksją i wiele innych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Blue Tiger prezentuje pierwsze bezprzewodowe słuchawki zasilane energią słoneczną

 0