Bluetooth Auracast pozwoli przesyłać muzykę na wiele urządzeń jednocześnie

Bluetooth Auracast pozwoli przesyłać muzykę na wiele urządzeń jednocześnie

Urządzenia audio korzystające z Bluetooth są niezwykle popularne, ale do tej pory ich możliwości udostępniania ograniczały się do przesyłania dźwięku do jednego lub dwóch urządzeń. Dzięki nowej technologii o nazwie Auracast, technologia Bluetooth będzie wkrótce mogła przesyłać dźwięk do wszystkich innych urządzeń w zasięgu wspierających tę łączność.

Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG) ogłosiło nową funkcję Bluetooth, która powinna zainteresować wszystkich melomanów korzystających z bezprzewodowej łączności Bluetooth do słuchania muzyki. Ta technologia nazywa się Auracast i opiera się na istniejącej funkcji udostępniania dźwięku, która jest częścią protokołu LE Audio. Ta ostatnia umożliwia tylko komunikację z punktu do punktu i udostępnianie dźwięku maksymalnie dwóm słuchawkom lub głośnikom, ale Auracast pozwoli urządzeniom Bluetooth na przesyłanie dźwięku do dowolnej liczby innych urządzeń znajdujących się w zasięgu.

Auracast pozwoli urządzeniom Bluetooth na przesyłanie dźwięku do dowolnej liczby innych urządzeń znajdujących się w zasięgu.

Bluetooth Auracast pozowli przesyłać muzykę na urządzeń jednocześnie

Mówiąc najprościej, jedno urządzenie Bluetooth będzie mogło zgłosić swoją zdolność do nadawania dźwięku do pobliskich odbiorników Bluetooth, a te urządzenia otrzymają instrukcje, jak dołączyć do transmisji Auracast. Bluetooth SIG twierdzi, że interfejs użytkownika będzie podobny do tego używanego przez publiczne sieci Wi-Fi, a transmisja może być również ograniczona do określonych urządzeń, które mają odpowiednie hasło.

Oznacza to, że możesz na przykład podłączyć się do telewizora w miejscu publicznym, udostępnić prezentację kilku osobom lub słuchać jednej z kilku list odtwarzania muzyki na siłowni. Ponadto poprawi to wrażenia dźwiękowe dla osób, które potrzebują aparatów słuchowych.

Peter Liu, który jest architektem systemowym w Pixel Ecosystem Products w Google, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy pracować z Bluetooth SIG i cieszymy się, że ta funkcja zapewnia konsumentom nowe, pomysłowe sposoby łączenia się ze sobą i słuchania ich świata”. Wydaje się to sugerować, że funkcjonalność Auracast może wkrótce zostać dodana do urządzeń takich jak Pixel 6, Pixel 6 Pro i Pixel 6a.

Organizacje takie jak Hearing Loss Association of America wyrażają swoje poparcie dla Auracast, a firmy takie jak Google i Xiaomi już pracują nad wsparciem nowego standardu, co powinno pomóc w jego szybkim przyjęciu. Bluetooth SIG twierdzi, że ostateczna specyfikacja Auracast zostanie opublikowana w nadchodzących miesiącach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bluetooth Auracast pozwoli przesyłać muzykę na wiele urządzeń jednocześnie

 0