Użytkownicy aplikacji Twittera po wprowadzonych zmianach skarżą się na bóle głowy i zmęczenie wzroku

Użytkownicy aplikacji Twittera po wprowadzonych zmianach skarżą się na bóle głowy i zmęczenie wzroku

Kilka dni po wprowadzeniu modyfikacji wizualnych w aplikacji Twittera platforma wycofuje się z nich, by przeprowadzić odpowiednie poprawki. Powodem są użytkownicy skarżący się na bóle głowy czy zmęczenie wzroku.

Chodzi o zmiany w kontraście dostosowane do osób z wrażliwością sensoryczną, które w teorii miały przynieść udogodnienie, lecz w praktyce serwis zaczął dostawać raporty od użytkowników. Jeden z nich mający autyzm stwierdził, że usunięcie linii oddzielających i podbicie kontrastu dla przycisków sprawiło, iż korzystanie z portalu stało się niewygodne. Jeszcze inna osoba napisała, że czcionka jest dla niego nieczytelna i nie wie co zrobi, gdy zaktualizuje aplikację na smartfonie. To jednak nic w porównaniu do pozostałych, którzy przyznali, że przeprowadzone zmiany wpływają na ich astygmatyzm, a tym samym wzrok oraz powodują bóle głowy.

Po wprowadzeniu zmian w aplikacji Twittera część użytkowników zaczęła skarżyć się na występujące bóle głowy czy zmęczenie wzroku.

Bóle głowy czy zmęczenie wzroku to w zasadzie najczęstsze problemy, które zdaniem użytkowników Twittera występują podczas korzystania z nowej wersji. Platforma społecznościowa twierdzi, że słucha opinii ludzi dlatego prosi o zgłaszanie podobnych raportów. Pracuje również nad rozwiązaniem opisanych problemów - "Wprowadzimy zmiany w kontraście na wszystkich przyciskach, żeby były czytelniejsze" - głosi komunikat Twittera. Cóż miejmy nadzieję, że platforma szybko upora się z tymi nieprzyjemnymi dla odbiorców doświadczeniami. Warto wspomnieć, że Twitter rozważa powiązanie kont użytkowników z portfelem BTC.

Użytkownicy aplikacji Twittera po wprowadzonych zmianach skarżą się na bóle głowy i zmęczenie wzroku

Jack Dorsey, dyrektor generalny serwisu przyznał, że wprowadzenie takiej opcji jest realne i nie stanowi to zaskoczenie, ponieważ taka decyzja ma przynieść gigantowi social media ogromne zyski. Sam szef Twittera jakiś czas temu wypowiadał się o kryptowalutach. Jego zdaniem bitcoin to przyszłość platformy, którym będziemy płacić za usługi firmy m.in. Subskrypcję, Twitter Tip Jar oraz Super Follows.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Użytkownicy aplikacji Twittera po wprowadzonych zmianach skarżą się na bóle głowy i zmęczenie wzroku

 0