Bungie wygrywa proces z twórcami cheatów do Destiny 2

Bungie wygrywa proces z twórcami cheatów do Destiny 2

Bungie zakończyło batalię z twórcami cheatów do Destiny 2. Studio wygrało sprawę a cheaterzy muszą zapłacić odszkodowanie deweloperom odpowiedzialnym za produkcję.

Bungie oraz Elite Boss Tech odpowiedzialny za stworzenie programu do oszukiwania w grze Destiny 2 osiągnęli porozumienie, w wyniku którego grupa wypłaci studiu deweloperskiemu 13,5 mln dolarów amerykańskich za naruszenie umowy użytkownika. Odszkodowanie w wysokości 13,5 mln USD obliczono na podstawie liczby pobrań oprogramowania Elite Boss Tech – 6765.  Elite Boss Tech przyznał się do co najmniej tysiąca naruszeń DMCA a w zamian za to autorzy Destiny 2 odstąpili od pozostałych zarzutów. Dodatkowo autorzy cheatów dostali zakaz przygotowywania tego rodzaju narzędzi w przyszłości. W dokumentacji sądowej Bungie zarzuciło pozwanym m.in. pranie brudnych pieniędzy, ściągnie haraczy czy oszustwa.

Bungie osiągnęło porozumienie z twórcami cheatów, którzy muszą zapłacić studiu 13,5 mln USD odszkodowania.

Sprawa swój początek miała w sierpniu 2021 roku, natomiast w dokumencie z lutego bieżącego roku Bungie stwierdziło, że komercyjny sukces Destiny 2 pozostaje uzależniony od integralności rozgrywki i pozytywnych doświadczeń graczy, które psuje oprogramowanie do oszukiwania. Deweloperzy uważają, że działalność Elite Boss Tech zakłócała porządek rzeczy i doprowadziła do poważnych strat finansowych, jak również zniszczenia reputacji studia oraz tytułu. Elite Boss Tech początkowo twierdziło, że nie doszło do naruszenia kodu gry i złamania umowy użytkownika.

Warto przypomnieć, że Bungie przegrało sprawę wytoczoną stronie internetowej AimJunkies sprzedającej zakazane narzędzia do różnych gier m.in. Destiny 2. Sąd federalny w Seattle odrzucił roszczenie studia o naruszenie praw autorskich, lecz sędzia uznał ​​oskarżenie Bungie o naruszenie znaku towarowego, pozostaje wystarczająco uzasadnione. Twórcy cheatów odbili wówczas piłeczkę twierdząc, że nie złamali zasad i nie naruszyli kodu źródłowego gry. Początkowo obie strony przystąpiły do negocjacji zaś AimJunkies usunął cheaty do Destiny 2 ze swojej strony.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bungie wygrywa proces z twórcami cheatów do Destiny 2

 0