Call of Duty: Modern Warfare zakazane w Rosji? Gra wycofana z PS Store

Call of Duty: Modern Warfare zakazane w Rosji? Gra wycofana z PS Store

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje na wiodących platformach sprzętowych PC, PlayStation 4 i Xbox One 25 października. Deweloperzy po wielu latach zdecydowali się ożywić tą cieszącą się ogromną popularnością poboczną serię stawiając na współczesną formę konfliktu zbrojnego. Do gry powróci lubiany przez fanów Captain Price zaś historia rzuci nas do 2019 roku, chociaż niektóre z dostępnych misji będą retrospekcją rozgrywaną kilkanaście lat wcześniej. Deweloperzy ze studia Infinity Ward odpowiedzialnego za projekt podkreślają, że mamy do czynienia z pełnoprawnym resetem serii, która w przeciwieństwie do średnio przyjętego Black Ops 4 zaoferuje kampanię fabularną, a do tego bitwy rozegrają się w kluczowych europejskich miastach czy na skonfliktowanym Bliskim Wschodzie. Okazuje się jednak, że nie wszyscy będą mogli cieszyć się z grania w najnowszą odsłonę Call of Duty.

Rosyjski oddział Sony wycofał Call of Duty: Modern Warfare z lokalnej wersji PS Store i anulował wszystkie wcześniejsze zamówienia. Podobną decyzję mają podjąć także Microsoft Store oraz Battle.net.

Według rosyjskiego magazynu DTF, Modern Warfare zostało wycofane z oferty lokalnego PlayStation Store. Co ciekawe zgodnie z dostępnymi w internecie informacjami fakt ten potwierdził rosyjski oddział Sony, który anulował wszystkie zamówione preodery zwracając pieniądze użytkownikom i podkreślił, że nie wróci on już do katalogu sklepu. Warto podkreślić, że wspomniana sytuacja nie stanowi większego zaskoczenia, ponieważ dotychczas sklepy w Rosji nie oferowały możliwości przedpremierowego kupna jakiegokolwiek wydania Call of Duty: Modern Warfare. Rosjanom ma rzekomo nie podobać się sposób ukazania w produkcji Syryjskiej Obrony Cywilnej, której członkowie mieli być dyskredytowani przez media w Rosji. Aktualnie tytuł dostępny jest jeszcze w Microsoft Store oraz Battle.net, lecz jak udało się ustalić DTF przytoczone platformy niebawem podejmą identyczne co Sony kroki.

Jak wiemy obecnie trwają testy beta nowego epizodu Call of Duty, aczkolwiek mieszkańcy Rosji mają problem z uzyskaniem dostępu do gry. Testy wersji PC odbędą się w dniach 21-23 września. W związku z tym NVIDIA przygotowała dedykowany sterownik GeForce Game Ready Driver dla swoich kart graficznych zoptymalizowany pod Call of Duty: Modern Warfare (przy okazji poprawi on działanie kilku innych gier takich jak Gears 5, Borderlands 3, The Surge 2, FIFA 20 oraz Code Vein).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Modern Warfare zakazane w Rosji? Gra wycofana z PS Store

 0