Call of Duty: Vanguard ze wsparciem dla AMD FSR? Tak wynika z plików gry

Call of Duty: Vanguard ze wsparciem dla AMD FSR? Tak wynika z plików gry

Fidelity FX Super Resolution rzekomo pojawiło się w plikach gry Call of Duty Vanguard. To oczywiście nie są potwierdzone informacje, ale wszystko na to wskazuje, że Activition zmieni obóz z zielonego na czerwony.

Wcześniejsze odsłony Call of Duty, dzięki współpracy Activision z NVIDIĄ, przyniosły wiele dobrego, jeśli patrzeć przez pryzmat doznań wizualnych. Zarówno w Cold War, jak i Warzone, otrzymaliśmy wsparcie dla RTX - śledzenia promieni oraz DLSS. Tym razem jednak, choć oczywiście nie jest to przesądzone, nie otrzymaliśmy ani jednego, ani drugiego w Call of Duty Vanguard. Czy to się zmieni? Tego nie wiemy, ale bacznie będziemy obserwować rozwój sytuacji, bo jak na razie mamy do czynienia z wersją beta. Tymczasem użytkownik serwisu Reddit - Wolik69 (nice), dotarł do plików gry CoD:V i ujrzał coś co przykuło jego uwagę. W plikach tych znalazł bowiem wzmiankę o AMD FidelityFX Super Resolution, czyli technice skalowania obrazu, która bezpośrednio konkuruje z NVIDIA DLSS.

Pliki gry z bety Call of Duty: Vanguard sugerują użycie przez Activision techniki skalowania obrazu AMD FidelityFX Super Resolution.

Rzekome pliki gry COD:Vanguard i wpis o FSR. Źródło: Wolik69, Reddit.

Oczywiście trzeba napisać, że informacje w plikach gry wcale nie są potwierdzeniem na istnienie wsparcia dla FSR i dopóki nie otrzymamy oficjalnego stanowiska wprost od Activision (ewentualnie jednego z twórców gry), trzeba podchodzić do tego z odpowiednią dozą sceptycyzmu. Tak czy inaczej, FSR według osób, które tworzą gry, jest niesłychanie łatwe w implementacji i jak najbardziej powinna się taka opcja w grze pojawić. Przypomnijmy na koniec, że otwarta beta dla posiadaczy konsol i komputerów osobistych startuje już 18 września i potrwa dwa dni. Szczęśliwi posiadacze zamówień przedpremierowych mogą grać już dziś, a jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej oraz poznać wymagania sprzętowe Call of Duty Vanguard, zapoznaj się z wcześniejszym artykułem. Co Wy o tym sądzicie? Są jakieś szanse na to, by w grze zawitał ray tracing, DLSS i FSR? Piszcie w komentarzach.

Zobacz także:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Vanguard ze wsparciem dla AMD FSR? Tak wynika z plików gry

 0