CD Projekt na zakupach. Twórcy Wiedźmina kupili amerykańskie studio

CD Projekt na zakupach. Twórcy Wiedźmina kupili amerykańskie studio

CD Projekt wybrał się na zakupy. Polska firma odpowiedzialna za serię gier Wiedźmin i Cyberpunk 2077 ogłosiła przejęcie amerykańskiego studia deweloperskiego The Molasses Flood powstałego w Bostonie w 2014 roku.

Studio założyli ludzie pracujący przy takich grach jak Bioshock, Halo i Guitar Hero & Rock Band, z kolei sama ekipa jest znana z tytułów survivalowych The Flame in the Flood oraz Drake Hollow. "Zawsze szukamy zespołów tworzących gry z sercem. The Melasses Flood podzielają naszą pasję do kreowania takich gier, są doświadczeni i stawiają na jakość. Jestem przekonany, że wniosą do Grupy dużo talentu i determinacji” - powiedział Adam Kiciński, prezes i dyrektor generalny CD Projekt. Kupno amerykańskiego studia skomentował również jego szef - "Od samego początku naszym celem było opracowywanie gier, które poruszą oraz zainspirują ludzi. Kiedy CD Projekt zwrócił się do nas z pytaniem o współpracę zdaliśmy sobie sprawę, że jest to szansa na dotarcie do znacznie szerszej publiczności" - powiedział Forrest Dowling.

Grupa CD Projekt przejęła studio deweloperskie The Molasses Flood.

CD Projekt na zakupach. Twórcy Wiedźmina kupili amerykańskie studio

The Melasses Flood będzie ściśle współpracować z CD Projekt RED, ale zespoły nie zostaną połączone, dzięki czemu studio pozostaje niezależne. Ekipa ma działać nad autorskim projektem, zaś detale o nim zostaną ogłoszone w przyszłości. Nabycie studia następuje przez bezpośrednio podległy pod CD Projekt podmiot CD Projekt Inc. z siedzibą w Venice (Stany Zjednoczone). Polacy podpisali umowę nabycia 60 procent udziałów podmiotu z USA. To nie jedyne zakupy rodzimej spółki. Jakiś czas temu przejęła ona Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. Obie firmy współpracowały ze sobą od 2018 roku. CD Projekt RED pracuje nad poprawą Cyberpunka 2077, który nie był dla przedsiębiorstwa szczególnie udaną premierą w 2020 roku, ale również next-genowymi aktualizacjami do CP 2077 i Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że wydawca opóźnił debiut aktualizacji do 2022 roku. Zawiedzeni decyzją korporacji są nie tylko gracze, ale też inwestorzy w konsekwencji notowania spółki kilka dni temu spadły o 7 procent. CD Projekt we wrześniu wypuścił update do Cyberpunka 2077 o numerze 1.31, która w przeciwieństwie do poprzedniej nie wnosi aż tylu usprawnień, ale mimo wszystko powinna zainteresować graczy narzekających na błędy w grze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt na zakupach. Twórcy Wiedźmina kupili amerykańskie studio

 0