CD Projekt RED pracuje nad nowymi produkcjami AAA. Wiedźmin 4 w drodze?

CD Projekt RED pracuje nad nowymi produkcjami AAA. Wiedźmin 4 w drodze?

Podczas spotkania dla inwestorów CD Projekt nie tylko przedstawił najnowsze wyniki finansowe (w pierwszym kwartale bieżącego roku spółka zarobiła 32,5 mln zł netto, co jest raczej rozczarowującym rezultatem), ale także przedstawił plany na przyszłość. Next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 oraz poprawki do Cyberpunka 2077 to nie wszystko, nad czym pracuje aktualnie studio CD Projekt RED. Jeszcze w tym roku światło dzienne ma ujrzeć mobilna produkcja The Witcher: Monster Slayer (aktualnie trwają testy wersji beta). W trakcie spotkania inwestorskiego poinformowano również, że deweloper planuje już prace nad kolejnymi, większymi i jeszcze nieogłoszonymi grami. Wśród nich może się znajdować czwarta część Wiedźmina.

CD Projekt RED aktualnie nie tylko przygotowuje next-genową aktualizację Wiedźmina 3 oraz poprawki i rozszerzenia Cyberpunka 2077, ale także prowadzi wczesne prace nad zupełnie nowymi, nieogłoszonymi jeszcze grami. Niewykluczone, że znajduje się wśród nich kolejna produkcja z akcją osadzoną w uniwersum "Wiedźmina".

Next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 (wprowadzająca przede wszystkim nowocześniejszą grafikę) ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Wkrótce ("w ciągu kilku tygodni") zobaczymy także kolejną dużą aktualizację Cyberpunka 2077. Jeśli CD Projekt nie zmieni planów, także Cyberpunk 2077 doczeka się w tym roku upgrade'u na konsole nowej generacji. Nie wiadomo natomiast, kiedy "Redzi" udostępnią pierwsze DLC (darmowe czy też płatne, bo i takie, i takie są w planach). Na ostatnim etapie są z kolei prace nad The Witcher: Monster Slayer. Ruszyły już beta-testy mobilnej produkcji polegającej na tropieniu i ubijaniu potworów przy wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej.

Cyberpunk 2077 to obecnie najpopularniejsza gra CD Projekt RED

Jeszcze ciekawiej zapowiada się nieco dalsza przyszłość. CD Projekt RED już teraz pracuje nad zupełnie nowymi, nieogłoszonymi jeszcze grami AAA. Na tę chwilę współtworzy je jedna trzecia zespołu i jest to etap preprodukcji. Natomiast już w przyszłym roku prace mają się rozpocząć na pełną skalę. Niewykluczone, że wśród nowych tytułów znajduje się kolejny tytuł z akcją osadzoną w uniwersum "Wiedźmina". I prawdopodobnie nie będzie to ani kontynuacja przygód Geralta, ani mniejsza produkcja pokroju Wojny Krwi: Wiedźmińskich opowieści czy Gwinta. Jednak na więcej informacji na ten temat zapewne jeszcze długo poczekamy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt RED pracuje nad nowymi produkcjami AAA. Wiedźmin 4 w drodze?

 0