CD Projekt zawiera porozumienie z inwestorami niezadowolonymi z Cyberpunka 2077

CD Projekt zawiera porozumienie z inwestorami niezadowolonymi z Cyberpunka 2077

CD Projekt zawarł ugodę z inwestorami, którzy skarżyli polską spółkę w Stanach Zjednoczonych. Pozew wynikał z niezadowolenia z jakości prezentowanej przez Cyberpunka 2077.

Oczekiwania wobec Cyberpunka 2077 przed premierą były ogromne, jednak zostały one brutalnie zweryfikowane przez rzeczywistość. Rozczarowani byli nie tylko gracze, ale również inwestorzy CD Projekt, z czego amerykańska grupa złożyła pozew zbiorowy przeciwko firmie w amerykańskim sądzie. Finalnie zawarto porozumienie zakładające wycofanie się oskarżycieli z jakichkolwiek roszczeń wobec przedsiębiorstwa i członków zarządu. "Zawarcie porozumienia nie oznacza przyznania się do jakiejkolwiek winy spółki czy pozostałych osób pozwanych, co zostało również potwierdzone w treści porozumienia" - podał CD Projekt. Firma przyznała, że podjęła decyzję o ugodzie ze względu na koszta oraz czas dalszego postępowania sądowego, które pojawiłyby się niezależnie od decyzji sędziego.

CD Projekt zawarł porozumienie z grupą amerykańskich inwestorów niezadowolonych ze stanu technicznego Cyberpunka 2077.

Negocjacje zakończono 15 grudnia. CD Projekt wypłaci 1,8 mln dolarów (ok. 7,5 miliona złotych), inwestorom wraz z ubezpieczycielem, Colonnade Insurance. Nim do tego dojdzie porozumienie do 13 stycznia 2022 roku musi zatwierdzić sąd w Stanach Zjednoczonych. Sama sprawa zaczęła się na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 roku, kiedy to poinformowaniu o wniesieniu pozwu przez kancelarię prawniczą reprezentującą grupę posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach CD Projekt. W maju sąd dokonał konsolidacji czterech pozwów w USA, wybierając wiodącego powoda.

Oskarżyciele zarzucili CD Projekt składanie fałszywych oświadczeń i nieujawnienie faktu, że granie w Cyberpunka 2077 na konsolach starszej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One) było praktycznie niemożliwe z powodu licznych błędów. Przypomnijmy, że Sony usunęło wówczas grę ze swojego sklepu a jej przywrócenie było realne dzięki wydaniu paru aktualizacji eliminujących część bugów. Oczywiście nadal daleko jest od ideału i to na wszystkich platformach sprzętowych, aczkolwiek Redzi dokonali pewnego postępu od fatalnego debiutu Cyberpunka 2077, który miał miejsce 10 grudnia 2020 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CD Projekt zawiera porozumienie z inwestorami niezadowolonymi z Cyberpunka 2077

 0