Final Fantasy 7 Remake zadebiutuje na PC już za kilka dni. Znamy wymagania sprzętowe gry

Final Fantasy 7 Remake zadebiutuje na PC już za kilka dni. Znamy wymagania sprzętowe gry

Final Fantasy 7 Remake zmierza na PC i zadebiutuje wyłącznie w Epic Games Store za kilka dni. Poznaliśmy wymagania sprzętowe gry oraz cenę, która nie należy do niskich i może stanowić zaskoczenie.

Final Fantasy 7 Remake pojawi się w Epic Games Store 16 grudnia 2022 roku. Deweloperzy zdradzili wymagania sprzętowe gry i tak do uruchomienia jej na minimalnych ustawieniach graficznych potrzebujemy komputera wyposażonego w procesor Intel Core i5-3330 lub AMD FX-8350 wspomagany przez 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 780 bądź AMD Radeon RX 480 z 3 GB VRAM. Rekomendowana konfiguracja zawiera Intel Core i7-3770 / AMD Ryzen 3 3100, 12 GB RAM oraz GPU GeForce GTX 1080 / Radeon RX 5700 8 GB VRAM. Do tego w każdym przypadku potrzebujemy 100 GB wolnego miejsca na dysku, układu graficznego wspierającego DirectX 12 i systemu operacyjnego Windows 10 (wersja 2004 lub nowsza). Jak widzimy wymagania nie są zbyt wygórowane.

Final Fantasy 7 Remake zadebiutuje na PC 16 grudnia 2021 roku.

Kontrowersyjna jest z kolei cena Final Fantasy 7 Remake, którego wyceniono na 339 złotych, a więc równowartość bogatszych edycji gier zawierających rozmaite bonusy. Nie ulega wątpliwości, że ponad 300 złotych za podstawkę to bardzo dużo co rozumieją sami gracze, którzy skrytykowali cenę Final Fantasy 7 Remake. Jeden z graczy przyznał, iż to najdroższe standardowe wydanie produkcji, jakie kiedykolwiek widział w Brazylii. Wychodzi więc na to, że na całym globie obowiązuje identyczna stawka i raczej nie ma mowy o wpadce. Przykładowo Frostpoken wyceniono na 339 złotych. Aktualnie cena Final Fantasy 7 Remake zniknęła ze sklepu.

W tej sytuacji oberwał nie tylko wydawca Final Fantasy 7 Remake, ale także Epic Games Store. Przytoczono tutaj wypowiedź Tima Sweeneya, który w dwa lata temu stwierdził, iż w przyszłości jego platforma będzie oferować niższe ceny za gry tymczasem mamy do czynienia z niemałą podwyżką. Chodziło mu jednak wtedy o większą konkurencyjność na rynku PC. Cóż widzimy, że ekskluzywność nie jest tanią imprezą i swoje kosztuje, a na końcu płacą za nią oczywiście gracze. Uważacie, że to dopiero początek większych podwyżek cen gier na komputerach i za jakiś czas ponad 300 zł za zwykłą wersję stanie się standardem?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Final Fantasy 7 Remake zadebiutuje na PC już za kilka dni. Znamy wymagania sprzętowe gry

 0