Ceny kart graficznych wciąż spadają. Flagowe modele dostępne w znacznie niższych kwotach

Ceny kart graficznych wciąż spadają. Flagowe modele dostępne w znacznie niższych kwotach

Ceny kart graficznych nie przestają spadać. Obniżkę zaliczyło już sporo modeli, w tym także flagowych. Teraz dowiedzieliśmy się, że w jednym ze sklepów, Radeona RX 6900 XT dostaniemy już za 700 dolarów. Oznacza to spadek o około 30% w stosunku do pierwotnej, sugerowanej kwoty zakupu. Znacząco potaniał także RTX 3080 Ti od NVIDII, bowiem tę kartę nabędziemy za 900 dolarów.

Po dość ciężkim okresie na rynku kart graficznych doczekaliśmy się w końcu idealnej okazji do zakupu nowego modelu. Ceny GPU spadają już od jakiegoś czasu, jednak teraz możemy mówić o obniżkach sięgających nawet 30% w porównaniu do sugerowanej kwoty zakupu. Powodów jest całkiem sporo. Możemy wyróżnić jednak 2 główne czynniki. Pierwszym z nich jest załamanie na rynku kryptowalut. Poza tym, znaczna część konsumentów czeka na kolejną generację kart NVIDII oraz AMD, przez co zainteresowanie obecnie dostępnymi modelami nie jest już tak duże. Rezultatem jest obniżanie cen GPU w celu sprzedaży jak największej ilości egzemplarzy jeszcze przed premierą nowego sprzętu.

Ceny kart graficznych nie przestają spadać. Po ciężkim okresie na rynku w końcu pojawiły się ciekawe oferty. Flagowego Radeona RX 6900 XT dostaniemy już za 700 dolarów. RTX 3080 Ti 12 GB widnieje na półkach za 900 dolarów.

Na zagranicznym portalu aukcyjnym, Newegg, możemy zakupić Radeona RX 6900 XT w autorskiej wersji od Gigabyte lub ASRocka już za 700 dolarów (3175 złotych). Pierwotna cena wynosiła 999 dolarów, a więc mówimy o obniżce sięgającej 30%. Oba modele objęte są promocją AMD Raise The Game, która dodaje 3 gry (Saints Row, Forspoken oraz Sniper Elite 5).

RTX 3080 Ti 12 GB

Osoby szukające czegoś z oferty zielonych również będą zadowolone, bowiem RTX 3080 Ti 12 GB w wersji od Gigabyte dostaniemy już za 900 dolarów (4082 złotych). Trzeba przyznać, że to zdecydowanie dobry okres na zakup karty graficznej. Mimo wszystko spodziewamy się dalszych obniżek w związku ze zbliżającymi się seriami GeForce RTX 4000 oraz Radeon RX 7000.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ceny kart graficznych wciąż spadają. Flagowe modele dostępne w znacznie niższych kwotach

 0